امروز شنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۳

سمنان دومین استان با بالاترین میزان خرید از نمایشگاه مجازی کتاب

کد خبر: 6475
زمان انتشار: ۲۱ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۸:۱۶ بعد از ظهر -
39 بازدید

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان؛

سمنان دومین استان با بالاترین میزان خرید از نمایشگاه مجازی کتاب

 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان گفت: سمنان در جایگاه دومین استان دارای بیشترین میزان خرید از دومین نمایشگاه مجازی کتاب تهران قرار گرفت.

 

فرشید فلاح روز پنجشنبه با اشاره به اعلام نتایج نمایشگاه مجازی کتاب به رسانه ها گفت: سمنان پس از استان ایلام در رده دوم استانهای دارای بیشترین خریدار کتاب از نظر جمعیت قرار گرفته است.

 

وی این مساله را نشانگر توجه و علاقه مردم فرهنگ دوست استان سمنان به فرهنگ مطالعه و کتابخوانی دانست و افزود: در جدول ارائه شده ۱۵ استان بیشترین تعداد خرید کتاب را با توجه به میزان جمعیت داشتند که سمنان موفق شد همانند سال ۱۳۹۹ پس از ایلام در رده دوم قرار گیرد.

وی بیان کرد: در این جدول اسامی استانهایی نظیر کهگیلویه و بویراحمد، خراسان های جنوبی و شمالی، چهارمحال و بختیاری، زنجان، یزد، بوشهر، اردبیل، قزوین، قم، مرکزی، کردستان و همدان به چشم می خورد که پس از سمنان قرار گرفته اند.

فلاح ابراز داشت: در این جدول تعداد خریداران کتاب از نمایشگاه مجازی تهران ۱۸۰ هزار و ۷۸۹ نفر و میزان خرید از آن بیش از ۸۵۲ میلیارد ریال بیان شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان افزود: کتاب های گروه کودک و نوجوان، ادبیات، علوم اجتماعی، دین و تاریخ جغرافیا، پرفروش ترین گروههای موضوعی کتاب های خریداری شده بود.

در دومین نمایشگاه مجازی کتاب تهران که از سوم بهمن فعالیت خود را آغاز کرد بیش از ۲۰۰ هزار عنوان کتاب از ۲ هزار و ۱۰۰ ناشر داخلی و خارجی به مدت ۱۰ روز در دسترس همه ایرانیان در کشور قرار گرفت.

منبع: ایرنا

اشتراک گذاری