امروز سه شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۳

دریافت ۲۲ هزار نامه مردمی با ماهیت تسهیلات و وام ضروری در سفر رئیس جمهور

کد خبر: 6536
زمان انتشار: ۲۴ بهمن ۱۴۰۰ - ۲۰:۱۱ بعد از ظهر -
38 بازدید

استاندار سمنان؛

دریافت ۲۲ هزار نامه مردمی با ماهیت تسهیلات و وام ضروری در سفر رئیس جمهور

 

 استاندار سمنان گفت: تاکنون ۶۹۱ میلیارد تومان از ‌محل اعتبارات مصوب سفر ریاست محترم‌ جمهوری به استان در چهار مرحله و به صورت تخصیص نقدی انجام شده است.

 

سیدمحمد رضا هاشمی عصر یکشنبه در جلسه ویدئوکنفرانسی هم اندیشی ارتباطات مردمی استانداری های سراسر کشور در دولت سیزدهم که با حضور سید صولت مرتضوی، معاون اجرایی رئیس جمهور برگزار شد، گفت: اقدامات، پیرامون تحقق دولت مردمی در سطح استان سمنان در قالب پیگیری و پاسخگویی به درخواست ها مردمی در بحث سفر ریاست جمهوری، برگزاری نشست های پاسخگویی سامد، برپایی کاروان خدمت و سایر موارد در حال انجام است.

 

وی ادامه داد: در سفر  آیت الله ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری کشورمان به استان سمنان، بالغ بر ۳۲ هزار نامه و درخواست در حوزه های مختلف دریافت و ثبت شد که از این میزان، تعداد ۱۰ هزار نامه مرتبط با مباحث مجوز، اشتغال و شکایات بود که به دستگاه های مرتبط ارجاع و به منظور رسیدگی بهتر، تاکنون ۱۵ جلسه ویژه پیرامون این موضوع برگزار شده است.

هاشمی اظهار داشت: از نامه‌های دریافتی، ۲۲ هزار نامه ماهیت تسهیلات و وام ضروری داشت که از این میزان ۱۲ هزار درخواست به صندوق کارآفرینی امید ارجاع شده است و از محل اعتبار ۲۰ میلیارد تومانی مصوب سفر در خصوص این امر، تاکنون پنج میلیارد تومان تخصیص و تسهیلات در حال پرداخت است.

وی اضافه کرد: ۱۵ میلیارد تومان باقی مانده از تسهیلات طی مراحل آینده تخصیص و تسهیلات مرتبط پرداخت خواهد شد که تقاضا داریم به منظور پاسخگویی بهتر و جامع‌تر به درخواست های مردمی در این حوزه، افزایش سقف اعتبار برای پرداخت تسهیلات صندوق کارآفرینی امید استان در دستور کار قرار گیرد.

استاندار سمنان به درخواست‌های مردمی در حوزه بانک‌های عامل اشاره کرد و گفت: تعداد پنج هزار و ۸۶۲ نامه و درخواست واصله از سوی مردم مرتبط با حوزه بانک‌های عامل استان و با موضوع تسهیلات بود که به این بانک‌ها جهت رسیدگی و پرداخت ارجاع شده است.

هاشمی خاطرنشان کرد: تاکنون هفت نشست سامانه سامد، ارتباط زنده و مستقیم با مردم استان با حضور استاندار و معاونان وی در استان سمنان برگزار شده است و علاوه بر این، ۶۶ مدیرکل پرمخاطب و ارائه دهنده خدمت استان نیز طی بازه های زمانی مختلف و مستمر در سامانه سامد حضور یافته و پاسخگویی مردم بودند.

وی بیان داشت: در راستای بررسی و رسیدگی به دغدغه مردم استان، پنج سفر و دیدار مردمی داشتیم و علاوه بر آن، برنامه تخصصی کاروان خدمت نیز بر اساس نیاز انجام شده است.

استاندار سمنان تصریح کرد: کمیته ویژه پیگیری مصوبات سفرهای شهرستانی استاندار با حضور کارشناسان حوزه دفتر استاندار و با محوریت معاون عمرانی استاندار تشکیل و امور در حال اقدام است.

منبع : ایرنا

پ ن: گزارش های مردمی متعددی به پیام گوی سمنان رسیده که در آن شهروندان از عدم همکاری بانک های عامل در پرداخت تسهیلات سفر ریاست جمهوری گلایه دارند که لازم است استاندار محترم بر روند پرداخت و نتیجه نهایی نامه های مردمی نظارت ویژه داشته باشند تا موجب نارضایتی عمومی و از بین رفتن اعتماد اجتماعی نشود.

اشتراک گذاری