امروز سه شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۳

گلایه های مردم مهدیشهر از اوضاع نامناسب بهداشت و درمان

کد خبر: 6584
زمان انتشار: ۲۶ بهمن ۱۴۰۰ - ۲۰:۴۲ بعد از ظهر -
43 بازدید

گلایه های مردم مهدیشهر از اوضاع نامناسب بهداشت و درمان؛

از تکمیل کادر درمانی بیمارستان ۱۵ خرداد تا شبانه روزی شدن درمانگاه شهر

 

مردم مهدیشهر از نبود درمانگاهی شبانه روزی در مرکز این شهر رنج می‌برند و مطالبه‌شان از مسئولان امر رسیدگی فوری به این موضوع است.

 

پروژه بیمارستان ۸۵ تختخوابی مهدی‌شهر در سال ۸۸ مطالعات آن انجام و در سفر هیئت دولت دهم به استان سمنان مصوب شد، در سال ۹۰ کلنگ آن با مبلغ اولیه ۷۶ میلیارد ریال به زمین زده شد و بهره‌برداری از این بیمارستان سالیان سال طول کشید و سرانجام در سال ۱۴۰۰ به بهره‌برداری رسید و آماده پذیرش و ارائه خدمات به بیماران، مراجعان و مردم مهدی‌شهر شد.

 

بیمارستانی که با مشکلاتی نظیر تعریض و بحث روشنایی جاده و راه دسترسی به بیمارستان مواجه است؛ البته بحث روشنایی به فرجام رسید و از طرح روشنایی مسیر دسترسی به بیمارستان ۱۵ خرداد مهدی‌شهر بهره‌برداری شد و مشکل دیگری که فرماندار مهدیشهر قول آن را تا اوایل اسفندماه داده بود؛ بحث تعریض جاده دسترسی به این بیمارستان بود که اقدامات در این زمینه نیز در حال انجام است.

یکی از شهروندان مهدی‌شهری ضمن قدردانی از مسئولان در مورد برقراری و نصب روشنایی در مسیر دسترسی به بیمارستان ۱۵ خرداد این شهرستان گفت: روشنایی این مسیر یکی از مطالبات جدی مردم بود که خوشبختانه این دغدغه مهم رفع شد.

وی افزود: اما مشکل دیگر بحث رفت و آمد و نبود سرویس ایاب و ذهاب به این بیمارستان که در ساعات مختلف شبانه‌روز مردم نیازمند به آن هستند، همچنان به عنوان یک مشکل اساسی برطرف نشده است و از مسئولان امر خواهشمندیم رفع این مسئله را نیز برای تأمین رفاه و آسایش مردم در دستور کار خود قرار دهند.

به هر روی در پی گزارش‌های متعددی که برای رفع مشکل بیمارستان مهدیشهر انجام شد؛ برخی مشکلات رفع شد اما مطالبه دیگر شهروندان مهدیشهری راه اندازی درمانگاه شبانه‌روزی در شهر مهدیشهر است.

یکی از شهروندان مهدیشهری در این زمینه می‌گوید: بنده خود از مادر سالمندم مراقبت می کنم نگرانی‌ام این است که اگر شبی برای مادرم بیماری رخ دهد چگونه به سرعت او را به بیمارستان ۱۵ خرداد که مسافتی طولانی با شهر دارد برسانم؛ البته این نه خواسته من بلکه بسیاری از شهروندان مهدیشهری نیز خواسته‌شان ایجاد یک درمانگاه شبانه‌روزی است؛ به هر حال بیماری خبر نمی‌کند و ممکن است در هر ساعت از شبانه‌روز به سراغ آدم بیاید؛ امیدواریم مسئولان امر در این زمینه نیز فکری کنند و یک درمانگاه شبانه‌روزی را در داخل شهر مهدیشهر برای رفاه حال شهروندان مهدیشهری ایجاد کنند.

حجت الاسلام محمد بارانی، امام جمعه مهدیشهر نیز در این زمینه اظهار داشت: با توجه به شرایط کرونایی حال حاضر کشور و استان و شهرستان مهدیشهر ارائه خدمات‌رسانی هر چه بهتر به لحاظ بهداشتی و درمانی و فراهم کردن امکانات و زیرساخت‌های لازم در این زمینه بسیار لازم و ضروری است.

وی با اشاره به بخشی از مشکلات بخش بهداشت و درمان در مهدیشهر گفت: پیگیری‌هایی برای ایجاد درمانگاه شبانه‌روزی در مهدیشهر انجام شده که امیدواریم این پیگیری‌ها هر چه زودتر نتیجه دهد؛ چرا که نیاز جدی و ضروری مردم مهدیشهر است با توجه به اینکه بیمارستان ۱۵ خرداد هم با شهر مهدیشهر هفت کیلومتری فاصله دارد.

امام جمعه مهدیشهر با اشاره به پیگیری‌های که در این زمینه و از تریبون نماز جمعه انجام داده است، گفت: مردم مستأصل هستند و دغدغه دارند؛ چرا که اگر شب فردی بیمار شود وجود یک درمانگاه شبانه‌روزی با پرستار و پزشک مناسب برای درمان سرپایی ضرورت دارد.

امام جمعه مهدیشهر از دیگر مشکلات را نبود پزشک جراح در بیمارستان ۱۵ خرداد مهدیشهر عنوان کرد و گفت: این بیمارستان به پزشک متخصص به ویژه دکتر جراح نیاز دارد و لازم است کادر درمانی بیمارستان هر چه سریعتر برای ارائه خدمات هر چه بهتر به مردم تکمیل شود.

حجت الاسلام بارانی از مسئولان امر خواست موضوع تکمیل کادر درمانی بیمارستان ۱۵ خرداد را هر چه سریعتر برطرف کنند.

بهداشت و درمان و فراهم بودن تمامی زیرساخت‌ها و امکانات موجود در این زمینه یکی از مطالبات جدی و مهم مردم مهدیشهر است که لازم است مسئولان امر در این زمینه اهتمام ویژه‌ای داشته باشند و نسبت به رفع مشکلات موجود در این حوزه با سرعت بیشتری اقدام کنند.

منبع: تسنیم

اشتراک گذاری