امروز شنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۳

ایجاد ۹۰۰۰ فرصت شغلی جدید در اصناف استان سمنان

کد خبر: 6630
زمان انتشار: ۲۸ بهمن ۱۴۰۰ - ۲۰:۱۶ بعد از ظهر -
34 بازدید

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان سمنان؛

ایجاد ۹۰۰۰ فرصت شغلی جدید در اصناف استان سمنان

 

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان سمنان گفت: در یک سال گذشته بیش از ۹ هزار نفر در اصناف استان شاغل و مشغول به فعالیت شده اند.

 

 حمیدرضا مداح با اعلام این خبر افزود: از بهمن ماه سال گذشته تا کنون در استان سمنان در حدود ۳۶۰۰ واحد صنفی پروانه کسب دریافت و آغاز به کار نموده اند که بیش از ۹ هزار نفر در این واحدها مشغول به فعالیت می باشند.

 

وی با اشاره به فعالیت ۱۲۲ اتحادیه صنفی در استان سمنان تصریح کرد: از مجموع ۳۲ هزار واحد صنفی در استان ، ۵۱۶۵ واحد صنفی تولیدی ، ۱۶۲۱۶ واحدصنفی توزیعی و ۱۰۷۰۱ واحد نیز به صورت خدمات فنی در استان فعالیت می کنند.

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صمت استان سمنان با اشاره به برخی اقدامات انجام گرفته در جهت حمایت از کسب و کار و مشاغل خانگی افزود: در این مدت به ۹ واحد صنفی متقاضی ، تسهیلات بازسازی و نوسازی اصناف تولیدی پرداخت شده است و ۱۹۵ مجوز مشاغل خانگی در رشته های مختلف صدور یا تمدید شده است.

مداح ادامه داد: در استان سمنان حدود ۳۲ هزار واحد صنفی دارای پروانه کسب می باشند که بیش از ۸۰ هزار نفر در این واحدها مشغول به فعالیت می باشند.

منبع: ایرنا

اشتراک گذاری