امروز دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳

تزریق دز سوم واکسن کرونا به ۴۲ درصد جمعیت ۶ شهرستان استان سمنان

کد خبر: 6673
زمان انتشار: ۳۰ بهمن ۱۴۰۰ - ۲۰:۱۲ بعد از ظهر -
26 بازدید

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان؛

تزریق دز سوم واکسن کرونا به ۴۲ درصد جمعیت ۶ شهرستان استان سمنان

 

 سرپرست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان گفت: ۴۲.۳ درصد جمعیت بالای ۱۲ سال در ۶ شهرستان استان نوبت سوم واکسن کرونا را دریافت کردند و اهتمام شهروندان بر تزریق این نوبت لازمه مقابله با سویه امیکرون است.

 

کامران قدس با بیان اینکه کمتر از ۵۰ درصد جمعیت تحت پوشش این دانشگاه دز سوم واکسن کرونا را دریافت کردند، ابراز داشت: تزریق دز سوم واکسن، رعایت فاصله اجتماعی، پرهیز از تجمع و رعایت دستورالعمل های بهداشتی تنها راه پیشگیری از ابتلا به سویه جدید ضروری است.

 

وی ادامه داد: ۹۰ درصد جمعیت بالای ۱۲ سال تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان نوبت دوم و ۹۵.۴ درصد  نوبت اول واکسن کرونا را دریافت کردند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان بیان کرد: انتظار می‌رود افرادی که تا این لحظه برای تزریق واکسن اقدام نکرده‌اند برای قطع زنجیره شیوع کرونا و حفظ سلامت خود و خانواده نسبت به تزریق واکسن اقدام کنند.

قدس تصریح کرد: ۳۴بیمار جدید مثبت با تشخیص قطعی ابتلا به کووید۱۹ در ۲۴ ساعت گذشته در مناطق تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان بستری شدند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان خاطرنشان کرد: از ابتدای شیوع کرونا تاکنون آزمایش کرونای ۵۸ هزار و ۷۰۳ نفر بر اساس معیارهای تشخیصی آزمایشگاهی پی‌سی‌آر در مجموعه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان مثبت شد.

وی تصریح کرد: در ۲۴ ساعت گذشته (از بیست و نهم تا سی ام بهمن) بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۳۴ بیمار جدید مبتلا به کووید-۱۹ در شهرستان‌های تحت پوشش دانشگاه علوم‌پزشکی استان سمنان شناسایی و در مراکز درمانی بستری شدند و به این ترتیب مجموع بیماران بستری شده در بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه از ابتدای بروز و شیوع کرونا ویروس تاکنون به ۱۱ هزار و ۴۷۱ نفر رسید و ۴۷ هزار و ۲۳۲ بیمار نیز به صورت سرپایی شناسایی شدند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان گفت: کل موارد بهبودی و ترخیص بیماران مبتلا به کووید۱۹ از ابتدای بروز و شیوع بیماری در بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه به ۱۰ هزار و ۲۴۹ نفر رسید.

منبع: ایرنا

اشتراک گذاری