امروز سه شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۳

طرف‌های مذاکرات وین، ایران هسته‌ای را پذیرفته و پایبند به توافقات باشند

کد خبر: 6701
زمان انتشار: ۱ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۹:۳۷ بعد از ظهر -
40 بازدید

گلرو نماینده سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس؛

طرف‌های مذاکرات وین، ایران هسته‌ای را پذیرفته و پایبند به توافقات باشند

 

عضو کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: بهتر است طرف‌های مذاکرات وین، ایران هسته‌ای را پذیرفته و پایبند به توافقات باشند.

 

«عباس گلرو» درباره روند مذاکرات وین گفت: خوشبختانه مذاکرات با درایت و هوشمندی تیم مذاکره کننده جمهوری اسلامی ایران پیش می‌رود. البته سختی‌هایی وجود دارد که به ذات سیاست ایالات متحده آمریکا و برخی از کشورهای اروپایی مربوط است.

 

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی افزود: دیپلماسی کشور نباید تک بعدی باشد و دولت سیزدهم و دستگاه دیپلماسی هم بنایی بر سیاست تک بعدی ندارند. چرا که ظرفیت‌های بیشماری در عرصه بین الملل برای تنوع بخشی بر دیپلماسی و بهبود اقتصاد و تجارت کشور وجود دارد.

وی تاکید کرد: دیپلماسی اقتصادی قوی ایران  در تحرکات چندماه اخیر دولت در حوزه روابط تجاری و اقتصادی با کشورهای چین و روسیه مشاهده شده است.

نماینده مردم سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس با بیان اینکه ۱۵ کشور همسایه ایران ظرفیت بسیار بالایی برای تقویت واردات و صادرات دارند، گفت:  استفاده از ظرفیت سیاسی و اقتصادی کشورهای همسایه که در دستور کار دولت سیزدهم قرار گرفته است، موجب می‌شود، سیاست اعمال تحریم‌ها از سوی آمریکا با شکست مواجه شود. علاوه بر این فرصت‌های ارزشمند سیاسی و اقتصادی پیش روی جمهوری اسلامی ایران قرار خواهد گرفت.

گلرو  اظهار کرد: ایالات متحده آمریکا با سیاست شکست خورده تحریم‌ها، نمی‌تواند دانش هسته‌ای جمهوری اسلامی را محدود کند. چرا که دانش هسته‌ای در عمق جان دانشمندان و نخبگان کشور ریشه دوانده است.

وی ادامه داد:‌ جمهوری اسلامی در دانش هسته‌ای که مهمترین دانش روز است و کاربرد زیادی در صنعت پزشکی و علوم مختلف دارد، پیشرفت کرده و به جایگاه ارزشمندی دست یابیم.

نماینده مردم سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس تاکید کرد: قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها که سال گذشته در مجلس به تصویب رسید، عامل مهمی در شتاب دادن به توسعه  دانش هسته‌ای است.

گلرو خاطرنشان کرد: بهتر است اروپا و آمریکا سیاست شکست خورده تحریم و مقابله با ایران را کنار گذاشته و دانش ایران هسته‌ای  را بپذیرند. البته جمهوری اسلامی ایران آمادگی هرگونه تعامل سازنده با طرفین را دارد.

منبع: ایرنا

اشتراک گذاری