امروز سه شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۳

اعلام تصمیم نهایی؛ محور امام خمینی (ره) سمنان پـیاده راه خواهد شد

کد خبر: 6738
زمان انتشار: ۳ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۸:۵۷ بعد از ظهر -
30 بازدید

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی استان سمنان؛

اعلام تصمیم نهایی؛ محور امام خمینی (ره) سمنان پـیاده راه خواهد شد

 

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی استان سمنان گفت: تصمیم نهایی برای مدیریت ترافیک خیابان امام ( ره) شهر سمنان بعد از رفع نقص‌ها پیاده‌راه شدن آن است.

 

سرهنگ موسی بزرگی عصر سه‌شنبه در نشست خبری در سالن اجتماعات پلیس راهور استان سمنان ابراز داشت: شهرداری، اصناف و شورای ترافیک در زمینه رفع نقص‌های خیابان امام(ره) شهر سمنان قول مساعد داده‌اند.
وی ادامه داد: اکنون شرایط لازم برای پیاده راه شدن خیابان امام (ره) شهر سمنان فراهم نیست و انتظار می‌رود شهرداری طبق قرارها در رفع نقص‌های این معبر تسریع کند.
وی بیان کرد: با توجه به اینکه عرض خیابان امام (ره) شهر سمنان نسبت به گذشته چهار متر کمتر شده است، به منظور تامین ایمنی و کاهش مشکلات ترافیکی در روزهای شلوغ پایان سال در این معبر محدودیت‌های ترافیکی اجرا خواهد شد.
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان سمنان تصریح کرد: در زمان حاضر کماکان خودروهای شخصی که در خیابان امام ( ره) شهر سمنان تردد می‌کنند جریمه می‌شوند.
وی اضافه کرد: در کنار اعمال قانون و نظارت پلیس راهور بر رعایت نکات ترافیکی آموزش مولفه مهم در کاهش تصادفات است که باید بیش از پیش مورد توجه قرار بگیرد.
بزرگی بیان کرد: راکبان موتورسیکلت سهم ۵۰ درصدی، عابر پیاده سهم ۲۵ درصدی و راننده و سرنشینان خودرو سهم ۲۵ درصدی در تصادفات استان را دارند.
وی یادآور شد: عامل اصلی در فوت راکبان موتور سیکلت در تصادفات نداشتن کلاه ایمنی است و انتظار می‌رود بخش‌های مختلف مانند رسانه‌ها و آموزش و پرورش در زمینه رعایت نکات ترافیکی مانند استفاده از کلاه ایمنی در جامعه برای فرهنگ‌سازی تلاش کنند.

 

افزایش ۷۵ درصدی تصادفات منجر به فوت درون شهری در استان سمنان طی سالجاری

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان سمنان گفت: تصادفات منجر به فوت از ابتدای امسال تا پایان دی ماه در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته افزایش ۷۵ درصدی داشته است.
وی ادامه داد: سال گذشته ۲۰ نفر و امسال ۲۸ نفر به دلیل تصادفات رانندگی در معبرهای درون شهری استان سمنان جان باختند.
وی اضافه کرد: طبق آمار امسال در مجموع تصادفات جرحی و فوتی در معبرهای درون شهری استان سمنان ۱۴ درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته است.
بزرگی یادآور شد: طبق بررسی‌های انجام شده ۲۵ درصد فوتی‌ها در صحنه تصادفات و ۷۵ درصد در بیمارستان‌ها به دلیل شدت جراحت جان باخته‌اند.
وی افزود: هیچ مصدوم تصادف معبرهای درون شهری استان سمنان در حین انتقال به مراکز درمانی فوت نشدند که آمار نشان می‌دهد مصدومان در کوتاه‌ترین زمان به بیمارستان منتقل شده‌اند.
رفع نقص ۹ نقطه از ۳۴ نقطه حادثه‌خیز درون شهری استان سمنان
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان سمنان گفت: امسال ۳۴ نقطه حادثه‌خیز درون شهری در استان شناسایی شد که ۹ نقطه رفع نقص شده است.
وی خاطرنشان کرد: از ابتدای فروردین تا پایان دی امسال در ۳۱ مورد سازمان‌ها و نهادهای دیگر به عنوان مقصر تصادفات رانندگی در معبرهای درون‌شهری استان سمنان شناخته شدند.

جریمه در محورهای درون شهری رانندگانی که واکسن کرونا نزده‌ باشند

رئیس پلیس راهنمایی رانندگی استان سمنان گفت: رانندگانی که تاکنون واکسن کرونا را تزریق نکرده باشند به صورت هوشمند و به وسیله دوربین‌ها طی تردد در معابر درون شهری و برون شهری جریمه می شوند.
وی ادامه داد: ۳۵ هزار و ۶۸۶ خودرو به دلیل بی‌توجهی به محدودیت‌های کرونایی از ابتدای امسال تاکنون در محورهای درون شهری استان سمنان جریمه شدند.
وی اضافه کرد: محورهای درون شهری استان سمنان از طریق ۱۵۵ دستگاه دوربین هوشمند کنترل و پایش می‌شود.

طرح استقبال از بهار پلیس در استان سمنان آغاز شد
رئیس پلیس راهنمایی رانندگی استان سمنان گفت: طرح استقبال از بهار به منظور تامین ایمنی و کاهش مشکلات ترافیکی با توجه به شلوغی خیابان ها در روزهای پایانی سال در استان سمنان همزمان با دیگر نقاط کشور آغاز شد.
وی ادامه داد: پلیس راهور با تمام توان و تجهیزات در روزهای پایانی سال به دنبال رفع مشکلات و تامین نظم معبرهای درون شهری است و انتظار می‌رود شهروندان نیز با استفاده از وسایل نقلیه عمومی و پرهیز از استفاده وسایل نقلیه شخصی تک سرنشین در کاهش ترافیک شهری کمک کنند.
رئیس پلیس راهنمایی رانندگی استان سمنان گفت: ۴۲ هزار و ۴۲۵ مورد خدمت در زمینه تعویض پلاک و شماره‌گذاری خودرو از ابتدای امسال تا پایان دی ماه به شهروندان استان سمنان ارایه شد.

 

منبع: ایرنا

اشتراک گذاری