امروز چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۳

با گفت‌وگوی مستقیم و بدون واسطه با آمریکا به نتایج بهتری در مذاکرات وین دست خواهیم یافت

کد خبر: 6828
زمان انتشار: ۷ اسفند ۱۴۰۰ - ۲۱:۲۰ بعد از ظهر -
35 بازدید

دکتر کواکبیان دبیرکل حزب مردم‌سالاری؛

با گفت‌وگوی مستقیم و بدون واسطه با آمریکا به نتایج بهتری در مذاکرات وین دست خواهیم یافت

 

دبیرکل حزب مردم‌سالاری گفت: از دکترین سیاست منطقه‌ای و همسایه محور دولت سیزدهم حمایت و آن را در مسیر مثبت و در جهت منافع ملی ارزیابی می‌کنم.
مصطفی کواکبیان در گفت‌وگو با ایرنا در حاشیه کنگره بیستم حزب مردم‌سالاری در ارزیابی خود از عملکرد تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای گفت: برای تیم مذاکره‌کننده آرزوی موفقیت می‌کنم و منتظر دستاوردهای ملموس آنها هستیم چراکه شک ندارم دولت تلاش دارد نتایج خوبی که معطوف به منافع ملی است، به دست آورد.
دبیرکل حزب مردم‌سالاری افزود: با اینکه ممکن است از لحاظ دیدگاه‌ها مقداری با هم متفاوت فکر کنیم و اختلاف‌نظرهایی داشته باشیم اما در جهت منافع ملی که نقطه مشترک همه ما است، معتقدم مذاکرات وین باید هر چه زودتر به نتیجه برسد، البته چنین اراده‌ای را در تیم مذاکره‌کننده جمهوری اسلامی ایران شاهد هستیم.
وی درباره تضامین مدنظر جمهوری اسلامی ایران اظهارکرد: اصرار و چانه‌زنی دیپلمات‌های ایران برای اخذ تضمین‌ها برای راستی‌آزمایی، لغو تحریم‌ها و مهمتر از همه گرفتن تضمین از طرف‌های برجام، برای پایداری و پایبندی دولت‌های بعدی آنها به تعهدات‌شان، استراتژی درستی است.
کواکبیان افزود: مذاکره بدون واسطه با آمریکا برای ما مفیدتر است و ما را به نتایج بهتری در مذاکرات وین خواهد رساند و البته قرار است هفته آینده در سطح وزرای خارجه گفت‌وگوها ادامه پیدا کند.
نماینده سابق مردم تهران در دهمین دوره مجلس شورای اسلامی درباره دکترین منطقه‌ای سیاست خارجی دولت سیزدهم به همسایگان، گفت: روابط ما با ۱۵ کشور همسایه حتماً باید ویژه باشد. شش کشور از این ۱۵ کشور در شورای همکاری خلیج فارس هستند که شامل عربستان، کویت، قطر، بحرین، عمان و امارات متحده عربی می‌شود لذا معتقدم روابط با عربستان باید هرچه سریعتر ترمیم شود.
کواکبیان با ذکر این نکته که عربستان خود را برادر بزرگتر این شش کشور می‌داند، یادآور شد: برای حل مشکلات و اختلافات باید مذاکره با این کشور را پیش ببریم، چون بخش زیادی از گره‌گشایی از روابط با همسایگان به سطح روابط ما با عربستان بستگی دارد.
دبیرکل حزب مردم‌سالاری ادامه داد: من از دکترین سیاست منطقه و همسایه محور دولت سیزدهم حمایت و آن را در مسیر مثبت و در جهت منافع ملی ارزیابی می‌کنم.
این فعال سیاسی اصلاح‌طلب درباره دستاوردهای سفر رئیس جمهور به قطر گفت: رئیس جمهور در سفر به قطر و شرکت در مجمع کشورهای صادرکننده گاز توافقات خوبی به دست آورد که امیدوارم هر چه زودتر شاهد به ثمر نشستن تلاش‌های منطقه‌ای دولت باشیم.

 
 

اشتراک گذاری