امروز سه شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۳

واگذاری تصمیم‌گیری برای مدارس استان سمنان به شهرستان‌ها

کد خبر: 6843
زمان انتشار: ۸ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۷:۱۴ بعد از ظهر -
29 بازدید

سخنگوی ستاد مقابه با کرونا استان سمنان؛

واگذاری تصمیم‌گیری برای مدارس استان سمنان به شهرستان‌ها

 

سخنگوی ستاد مقابه با کرونا استان سمنان گفت: برگزاری کلاس‌ها به ویژه در شهرهای قرمز به فرمانداری‌ها، رؤسای آموزش و پرورش و اعضای ستاد شهرستانی مقابله با کرونا واگذار شده است.

 

احمد ریواده درباره آخرین وضعیت کلاس‌های درسی و دانش آموزان با توجه به نگرانی‌های والدین، بیان کرد: با تکمیل دز دوم واکسیناسیون دانش آموزان و دانشجویان و اجرای دز سوم واکسیناسیون دانش آموزی و دانشجویی، منعی برای فعالیت کلاس‌های حضوری وجود ندارد.

 

وی افزود: طبق مصوبه ستاد کرونا، برگزاری کلاس‌ها به ویژه در شهرهای قرمز به فرمانداری‌ها، رؤسای آموزش و پرورش و اعضای ستاد شهرستانی مقابله با کرونا هر استان واگذار شده است تا سلامت دانش آموزان تضمین شود.

معاون استاندار سمنان بیان کرد: با اعمال واکسیناسیون در دز دوم و سوم هم در مدارس و هم دانشگاه‌ها به لحاظ واکسیناسیون و شیوع ویروس کرونا محدودیتی برای فعالیت حضوری مدارس و دانشگاه‌ها نداریم.

ریواده افزود: درباره مدارس در شهرهای قرمز کرونایی که هم اکنون پنج شهرستان استان را نیز در بر می‌گیرد، اختیار تصمیم‌گیری، در سطح شهرستان و بخش‌ها تعیین شده که هم فرمانداران و هم رؤسای آموزش و پرورش و کمیته پیگیری ستاد مقابله با کرونا این اختیار را دارند که متناسب با هر مدرسه تصمیم‌گیری کنند.

وی افزود: با توجه به نگرانی‌هایی که اولیای دانش آموزان در سطح استان داشتند، به خصوص در سویه امیکرون؛ کلاس‌های حضوری به صورت عملی شامل هنرستان‌ها و عمدتاً فنی و حرفه‌ای منعی برای برگزاری منعی ندارند اما باید از دستورالعمل ابلاغی شامل متناسب سازی فضای موجود، حضور یک چهارم دانش آموزان و … پیروی کنند.

منبع: مهر

اشتراک گذاری