امروز دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳

استفاده از از ظرفیت پیمانکاران بومی در طرح اقدام ملی مسکن

کد خبر: 6913
زمان انتشار: ۱۱ اسفند ۱۴۰۰ - ۲۰:۲۶ بعد از ظهر -
14 بازدید

استاندار سمنان؛

استفاده از از ظرفیت پیمانکاران بومی در طرح اقدام ملی مسکن

 

استاندار سمنان گفت: استفاده از ظرفیت پیمانکاران بومی و مصالح ساختمانی بومی در اولویت ساخت و ساز در قالب طرح اقدام ملی مسکن باشد.

 

سید محمدرضا هاشمی روز چهارشنبه در جلسه شورای مسکن در سالن اجتماعات یادگار امام(ره) استانداری سمنان ابراز داشت: با توجه به ظرفیت استان سمنان در تولید مصالح ساختمانی مانند سیمان، گچ، میله‌گرد، استفاده از مصالح بومی به منظور رونق تولید و اشتغالزایی در استان سمنان مورد توجه باشد.

 

وی با اشاره به وضعیت نیمه تمام بودن برخی واحدهای مسکونی در قالب طرح مسکن مهر، تاکید کرد: از ظرفیت پیمانکاران بومی استفاده شود تا پیشرفت و تحویل کار با ضریب اطمینان بالا به نتیجه برسد و مشکلی به وجود نیاید.

وی ادامه داد: در دولت مردمی آیت الله سید ابراهیم رییسی نباید خانواده‌ای بدون مسکن باشند و برای تحقق این راهبرد ضرورت دارد مدیران با تمام توان برای ساخت مسکن در قالب طرح اقدام ملی مسکن تلاش کنند.

استاندار سمنان بیان کرد: مدیران در انجام روند اداری ساخت مسکن تعجیل کنند تا در روزهای آغازین عید نوروز خبر خوش آغاز ساخت چندین واحد مسکونی در قالب طرح مسکن ملی به اطلاع مردم رسانده شود.

وی تاکید کرد: سمنان در زمینه ساخت واحد مسکونی در قالب طرح اقدام ملی مسکن در روستاها در کشور پیشتاز است و سمنان جزو استان‌های برتر در این زمینه محسوب می‌شود.

وی یادآور شد: بنیاد تعاون ناجا نیز تکلیف در زمینه ساخت مسکن را مشخص کند و همچنین از ظرفیت ستاد اجرایی فرمان امام(ره) و بنیاد مستضعفان برای ساخت مسکن استفاده شود.

استاندار سمنان تاکید کرد: ساخت مسکن برای جامعه هدف واجد شرایط بهزیستی و اداره‌کل کمیته‌امداد امام خمینی(ره)  استان سمنان در اولویت باشد.

وی تاکید کرد: اعتبارات خوبی پیرو سفر رییس جمهور به استان سمنان به صورت نقد به حساب دستگاه‌های اجرایی استان سمنان واریز شده است که انتظار می‌رود مدیران در جذب اعتبارات اهتمام ویژه داشته باشند و از فرصت به وجود آمده به نحوه مطلوب استفاده کنند.

استاندار سمنان یادآور شد: ۱۸۰ میلیارد ریال برای عشایر و ۳۰۰ میلیارد ریال برای ساخت پل غیر  همسطح در شهرک صنعتی سمنان تخصیص یافته است و این نشان از توجه و تلاش  دولت مردمی آیت الله رییسی برای حل مشکلات است.

وی با بیان اینکه طی چند روز آینده تعدادی دیگر از مدیران استان سمنان تکریم و معرفی خواهند شد خاطرنشان کرد: انتظار می‌رود مدیران تازه منصوب شده با اهتمام ویژه برای حل مشکلات گام بردارند و کار درست انجام دهند و ضعف در کارها را به گردن مدیران قبلی نیاندازند.

استاندار سمنان گفت: جدیدترین انتصابات در استان سمنان مربوط به انتصاب علیرضا دیانی به عنوان سرپرست اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان  است.

منبع: ایرنا

اشتراک گذاری