امروز شنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۳

تدوین نهایی سند جامع گردشگری استان سمنان تا اردیبهشت ۱۴۰۱

کد خبر: 6919
زمان انتشار: ۱۲ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۷:۱۳ بعد از ظهر -
45 بازدید

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان سمنان؛

تدوین نهایی سند جامع گردشگری استان سمنان تا اردیبهشت ۱۴۰۱

 

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان سمنان گفت: تدوین سند جامع گردشگری استان در حال انجام است و به زودی با برش شهرستانی تا اردیبهشت ۱۴۰۱ نهایی می‌شود.

 

امیر کرم زاده در نشست هم اندیشی با موثرین و فعالان گردشگری، میراث فرهنگی و صنایع دستی شهرستان مهدی شهر بیان کرد: سند جامع گردشگری استان تا پایان فروردین ١۴٠١ نهایی می شود..

 

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان سمنان افزود: فعالان حوزه گردشگری با بهره گیری از این سند جامع می توانند برنامه ریزی جامعی در حوزه گردشگری داشته باشند.

وی با تاکید بر راه اندازی انجمن خیرین میراث فرهنگی شهرستان مهدی شهر گفت: روایت گری در مراکز گردشگری باید مورد توجه قرار گیرد.

کرم زاده با اشاره به اینکه تقویم سنگسری از اهمیت بالایی برخوردار است، ادامه داد: برای معرفی این تقویم باید همایش برگزار شود.

وی با تاکید بر استفاده از غذاهای محلی در رستوران ها، گفت: موسیقی سنگسری، عشایر و فرش خودرنگ سنگسری از اهمیت بالایی برخوردار است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان سمنان با بیان اینکه مهدی شهر قابلیت برگزاری بیش از ٣٠ رویداد گردشگری از جمله جشنواره نان، لبنیات، و غذا را دارد، افزود: یکی از بهترین راه های جذب گردشگر، رویداد محوری است.

فعالان و موثران گردشگری، صنایع دستی و میراث فرهنگی شهرستان مهدی شهر نیز در این نشست خواستار معرفی هر چه بیشتر، حفظ میراث ملموس و ناملموس، حفظ بافت تاریخی این شهرستان و حمایت از هنرمندان صنایع دستی شدند.

منبع: ایرنا

اشتراک گذاری