امروز چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۳

تراژدی غم‌انگیز و تأسف‌بار راه آهن !!

کد خبر: 6931
زمان انتشار: ۱۲ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۸:۳۴ بعد از ظهر -
35 بازدید

پس از اعتراض چندین ساله سمنانی ها، حالا صدای اعتراض دامغانی ها نیز بلند شد؛

تراژدی غم‌انگیز و تأسف‌بار راه آهن !!

 

چند سالی است که صدای  اعتراض مردم و مسئولین سمنانی از اوضاع نابسامان راه آهن سمنان شنیده می شود و پس از این اعتراضات شاهد چند اقدام نمایشی و مُسکن های کوتاه مدت از سوی مسئولین راه آهن شمالشرق ۱ هستیم.

 

از حذف قطار محلی سمنان، تا تامین قطار به مشهد از ایستگاه راه آهن سمنان!!! از زیرگذرهای تاریخی ایستگاه سمنان تا احداث سالن جدید مسافران !!! این ها فقط گوشه ای از مشکلات چندین و چند ساله ایستگاه راه آهن سمنان در این سال ها است  که صدای اعتراض بسیاری از شهروندان سمنانی و حتی نمایندگان مجلس، استانداران و معاونین استانداران وقت را نیز درآورده بود.

 

اما در این چند سال شاهد بودیم که مشکلات این ایستگاه به صورت موقت اصلاح شد و یا اصلاح شدن آن چندین و چند سال زمان برد تا جایی که صدای مسئولین وقت هم بلند شد و در آخرین اعتراضات، معاون عمرانی سابق استانداری سمنان از مدیریت راه آهن خواست تا از مردم عذرخواهی کنند و عنوان کرد مردم از وعده های بی عمل راه آهن شمال شرق (۱) خسته شده اند.

عباس گلرو نماینده مردم سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس چند روز پیش در تذکر کتبی به وزیر راه و شهرسازی خواستار ارتقاء راه آهن سمنان و اصلاح ساختار راه آهن شمال شرق کشور و ضرورت اختصاص سهمیه مسافر به مرکز استان شد.

اما در ادامه این اعتراضات نماینده دامغان روز گذشته در بازدید از ایستگاه راه آهن این شهر، آن را تراژدی غم‌انگیز و تأسف‌بار خواند و گفت: با کمال تاسف به دلیل کوتاهی و اهمال مسئولان اداره کل راه آهن شمال شرق۱، پروژه‌های مذکور در ایستگاه راه آهن دامغان همچنان معطل مانده و در کمال تاسف، اهمال و کوتاهی این اداره کل به این مقدار نیز محدود نشده و اخیرا مدیرکل این اداره با ارسال نامه‌ای به ارائه گزارش خلاف واقع پیرامون وضعیت راه آهن شهرستان دامغان پرداخته است.

حال باید دید آیا بالاخره صدای اعتراضات مردم به گوش مسئولین خواهد رسید و شاهد اصلاحات اساسی در راه آهن استان سمنان خواهیم بود یا خیر؟؟؟

اشتراک گذاری