امروز دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳

خرید عید و خطر شکل‌گیری یک موج جدید کرونا در استان

کد خبر: 6922
زمان انتشار: ۱۲ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۷:۲۵ بعد از ظهر -
10 بازدید

هشدار معاون دانشگاه علوم پزشکی سمنان؛

خرید عید و خطر شکل‌گیری یک موج جدید کرونا در استان

 

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان از مرگ چهار کرونایی دیگر در مناطق تحت پوشش این دانشگاه خبر داد و ضمن هشدار در خصوص افزایش رفت‌وآمدها و اجتماعات در روزهای منتهی با نوروز، گفت: ازدحام افراد در بازار و خریدهای نوروزی ممکن است به ایجاد یک پیک دیگر بی‌انجامد.

 

دکتر سیدسعید کسائیان در گفت‌وگو با خبرنگاران با اشاره به آخرین شمار موارد بستری در شهرستان‌های شش‌گانه تحت پوشش این دانشگاه اظهار کرد: در حال حاضر شمار موارد بستری در بیمارستان‌های وابسته به این دانشگاه به ۹۱ نفر رسیده است .

 

وی از وجود ۳۵ بیمار بدحال در در بخش مراقبت‌های ویژه یا “آی سی یو”های این دانشگاه خبر داد و افزود: همکاری مردم و رعایت پروتکل‌های بهداشتی به کنترل بیماری کمک شایانی می‌کند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان از روزهای پیش رو و خصوصا دو هفته آتی به عنوان یک خطر بالقوه نام برد و اضافه کرد: رسم و رسوم مربوط به خرید عید در دو هفته پیش رو می تواند به افزایش بیماران و حتی شکل‌گیری یک پیک دیگر بیانجامد.

وی با بیان اینکه ما با یک بیماری ناشناخته روبرو هستیم ادامه داد: انتظار می‌رود که در این هفته مردم مراقبت ویژه‌ای داشته و با رعایت پروتکل‌ها و تزریق واکسن همکاران ما را یاری برسانند.

کسائیان با گلایه از عدم توجه برخی از افراد به واکسیناسیون گفت: متاسفانه در یکی از شهرستان‌های تحت پوشش این دانشگاه ۱۲ درصد مردم دز اول واکسن را دریافت نکردند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان با انتقاد از برخی عادی‌انگاری‌ها گفت: پیک امروز بیماری نتیجه عادی‌انگاری‌های گذشته است و لذا عدم رعایت پروتکل‌ها و عادی‌انگاری می‌تواند به موج دیگری از این بیماری منجر شود.

وی گفت: پوشش واکسیناسیون دز نخست در جمعیت بالای ۵ سال به ۸۶، دز دوم به ۷۹ و دز سوم کودکان ۵ تا ۱۲ سال نیز به ۲۲درصد رسیده است.

منبع: ایسنا

اشتراک گذاری