امروز سه شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۳

پیش بینی ۳۰۰ کلاس جبرانی برای دانش‌آموزان ابتدایی استان تا آخر اردیبهشت ۱۴۰۱

کد خبر: 6937
زمان انتشار: ۱۳ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۸:۱۰ بعد از ظهر -
36 بازدید

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش وپرورش استان سمنان؛

پیش بینی ۳۰۰ کلاس جبرانی برای دانش‌آموزان ابتدایی استان تا آخر اردیبهشت ۱۴۰۱

 

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش وپرورش استان سمنان گفت: حدود ۳۰۰ کلاس درس برای جبران افت تحصیلی دانش‌آموزان ابتدایی استان سمنان در قالب طرح جبران و تثبیت یادگیری، تا پایان اردیبهشت ۱۴۰۱ پیش ‌بینی شد.

 

مریم حدادی ابراز داشت: برخی از دانش‌آموزان، به دلیل مشکلات مختلف مانند اختلال دیر یادگیری، دسترسی نداشتن به اینترنت یا گوشی تلفن همراه و خانواده‌های شاغل یا بی‌سواد که توانایی رسیدگی به دروس آنان را ندارند، طی آموزش مجازی با افت تحصیلی مواجه می‌شوند.

 

وی افزود: در طرح جبران و تثبیت یادگیری، کلاس هر ماده درسی ۲ ساعت در هفته با هماهنگی ستاد استانی مقابله با کرونا به صورت حضوری برگزار می‌شود زیرا تعداد دانش‌آموزان حاضر در کلاس کم است.

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش وپرورش استان سمنان گفت: هدف از این طرح این است که از افت تحصیلی دانش‌آموزان در دروس پایه در همین مرحله پیشگیری شود.

حدادی ابراز داشت: دروس پایه پایه‌های اول، دوم  و سوم ریاضی و فارسی و پایه‌های چهارم، پنجم و ششم ریاضی، فارسی و علوم است.

وی بیان کرد: تعطیلات ناشی از کرونا با وجود اینکه زیرساخت‌های آموزش مجازی را ارتقا داد اما پایه درسی دانش‌آموزان، به ویژه پایه‌های ابتدایی را ضعیف کرد.

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش وپرورش استان سمنان گفت: دانش‌آموزان دوره متوسطه، به هوش انتزاعی رسیده‌اند و می‌توانند نقاط ضعف یادگیری خود را کشف و با کمک آموزگار برطرف کنند اما نقطه ضعف دانش‌آموزان ابتدایی جز با حضور در کلاس تشخیص داده نمی‌شود.

منبع: ایرنا

اشتراک گذاری