امروز چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۳

پرداخت حق و حقوق کارگران اولویت نخست استان در روزهای باقیمانده تا پایان سال

کد خبر: 6997
زمان انتشار: ۱۶ اسفند ۱۴۰۰ - ۲۰:۱۵ بعد از ظهر -
19 بازدید

استاندار سمنان؛

پرداخت حق و حقوق کارگران اولویت نخست استان در روزهای باقیمانده تا پایان سال

 

استاندار و رئیس ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان سمنان از پرداخت حق و حقوق کارگران به‌عنوان اولویت نخست این استان در روزهای باقیمانده تا پایان سال خبر داد.

 

 سید محمدرضا هاشمی استاندار سمنان روز دوشنبه ۱۶ اسفند ۱۴۰۰ در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان بر لزوم فعال‌سازی واحدهای تعطیل و نیمه تعطیل در این استان تاکید و اظهار کرد: راه‌اندازی واحد های تولیدی راکد علاوه بر ایجاد فرصت اشتغال، تامین معیشت، اقتصاد خانوار و ایجاد نشاط اجتماعی و خانواده را به همراه خواهد داشت.

 

رئیس شورای استغال استان خاطرنشان کرد: تلاش کردیم از ابتدای حضور در استان با اقدامات مطلوب و جهادی در راستای تحقق شعار سال و عمل به فرمایشات مقام معظم رهبری گام برداریم.
وی افزود: ما با اقدامات خود در کارگروه تسهیل و احیای واحدهای راکد اجازه نخواهیم داد تا واحد تولیدی در استان به جمع واحد های راکد اضافه شود.
استاندار سمنان ادامه داد: با همت مدیران، تلاش دستگاه های نظارتی و تمامی دستگاه های متولی امر، خوشبختانه ۳۲ واحد راکد ، مجددا راه اندازی و به چرخه تولید بازگشت.
رئیس ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان تصریح کرد: تا امروز بالغ بر یک‌هزار و ۹۹ طرح تولیدی و صنعتی به بیش از ۱۲ بانک عامل از سوی ستاد تسهیل برای دریافت ۵ هزار میلیارد تومان تسهیلات معرفی شدند.
هاشمی خبر داد: از این تعداد ۸۱۲ طرح تولیدی تا امروز بیش از ۳۰۰۰میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید دریافت کردند که حدود ۵۷ درصد طرح های معرفی شده تاکنون پرداخت شده است.
عالی ترین مقام اجرایی دولت در استان همچنین تاکید کرد: پرداخت حق و حقوق کارگران اولویت ما در بحث امور مرتبط با واحدهای تولیدی در استان تا پایان سال است.
وی اضافه کرد: دستگاه های اجرایی و مدیران استان تلاش خود را به منظور جذب اعتبارات سفر ریاست جمهوری به استان به کار گیرند.
استاندار سمنان در پایان گفت: توزیع اعتبارات سال ۱۴۰۱ در استان در بین دستگاه‌های اجرایی بر اساس میزان جذب اعتبارات سال ۱۴۰۰و سفر ریاست جمهوری به استان توسط دستگاه اجرایی صورت می‌گیرد.

منبع: ایسنا

اشتراک گذاری