امروز یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳

ارائه خدمات تخصصی ترمیم زخم دیابت در سمنان

کد خبر: 13825
زمان انتشار: ۱۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۱ قبل از ظهر -
35 بازدید

رئیس جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران در سمنان؛

ارائه خدمات تخصصی ترمیم زخم دیابت در سمنان

 

مسعود حبیبی، رئیس جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران در دیدار با استاندار سمنان گفت: با تلاش و پیگیری جهاد دانشگاهی استان سمنان، موافقت اصولی تأسیس درمانگاه تخصصی دیابت و درمان زخم جهاد دانشگاهی استان سمنان صادر شده است و خدمات تخصصی در حوزه‌ترمیم زخم دیابت در استان سمنان ارائه خواهد شد.

 

حبیبی افزود: مرکز جامع دیابت و ترمیم زخم سمنان یک مرکز تخصصی با هدف پیشگیری و درمان دیابت بوده و زمینه فعالیت آن ،شامل ارائه خدمات تخصصی و فوق‌تخصصی همه‌جانبه در حوزه دیابت با نگاه ویژه به درمان زخم پای دیابتی و انواع زخم‌های مزمن است.

 

وی ادامه داد: رویکرد این مرکز، درمان مناسب و مؤثر و تلاش در جهت تسریع روند بهبود زخم و حفظ اندام که یکی از معضلات بیماری دیابت است، خواهد بود.

رئیس جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران افزود: فعالیت اصلی این درمانگاه در درمان دیابت نیز شامل خدمات عمومی و خدمات تخصصی در حوزه دیابت، درمان انواع زخم‌ها، خدمات عمومی و خدمات تخصصی در زمینه زخم است.

حبیبی گفت: شناسایی عوامل ریسک ایجاد دیابت و افزایش آگاهی در خصوص کاهش تعداد مبتلایان و تشخیص زودهنگام افراد مستعد، بررسی همه‌جانبه افراد مستعد و بیماران دیابتی مراجعه‌کننده به مرکز جهت انجام درمان مؤثر، انجام برنامه‌های درمانی با تأکید بر جلوگیری از آسیب به سایر ارگان‌ها در اثر دیابت، انجام درمان‌های نظام‌مند در خصوص درمان زخم پای دیابتی، تحقیقات و تولید محصولات مهندسی بافت با هدف ساخت سازه‌هایی که قابلیت بازسازی، نگهداری و بهبود بافت آسیب‌دیده یا کل ارگان را دارد، از اهداف اصلی راه‌اندازی این درمانگاه تخصصی در استان سمنان است.

حبیبی اضافه کرد: این مرکز با تکیه بر انجام درمان‌های نوین برای بهبود انواع زخم‌های مزمن، خدمات تخصصی و فوق تخصصی ارائه خواهد داد تا بتواند گام مهمی در کاهش آلام بیمارانی که از انواع زخم‌های مزمن رنج می‌برند، بردارد.

رئیس جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران گفت: این مرکز به ارتقای سطح زندگی بیماران و همچنین تسریع روند بهبودی کامل بدون از دست رفتن عملکرد اجتماعی بیماران مذکور کمک شایانی ارائه می‌دهد.

منبع: فارس

اشتراک گذاری