امروز چهارشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۲

بیشترین برف شبانه‌روز گذشته در تاش شاهرود به میزان ۲۴ سانتیمتر

کد خبر: 14006
زمان انتشار: ۲۴ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۸:۴۳ بعد از ظهر -
2 بازدید

مدیرکل هواشناسی استان سمنان؛

بیشترین برف شبانه‌روز گذشته در تاش شاهرود به میزان ۲۴ سانتیمتر

 

مدیرکل هواشناسی استان سمنان با اشاره به فعالیت سامانه بارشی در نقاط مختلف استان گفت: فعالیت این سامانه بیشتر به صورت برف بود و بیشترین میزان بارش برف در تاش شاهرود به میزان ۲۴ سانتیمتر گزارش شد.

 

ایرج مصطفوی روز سه شنبه در گفت گو با خبرنگار ایرنا افزود: سامانه بارشی خوبی اکنون در استان سمنان وجود دارد که بیشتر بارش آن به صورت برف پیش‌بینی می‌شود.

 

وی با اشاره به بیشترین بارش برف در استان سمنان ابراز داشت: در ۲ ایستگاه ابر و نگارمن شاهرود به ترتیب ۱۵ و ۱۳ سانتیمتر و در مجن ۱۳ سانتیمتر بارش برف ثبت شد.

وی بیان کرد: بارش ها علاوه بر شرق، در غرب استان سمنان هم مطلوب بود و برف در ایوانکی به میزان ۱۳.۵ سانتیمتر و در گرمسار سه سانتیمتر گزارش شد.

مصطفوی ادامه داد:در شهر سمنان ۲ سانتیمتر، در شهر شاهرود ۳.۲ سانتیمتر، در بیارجمند سه سانتیمتر، در شهمیزاد ۷.۵ سانتیمتر، در مهدیشهر پنج سانتیمتر، در ده‌صوفیان ۱۰ سانتیمتر و در ایستگاه روزیه شهر سمنان هفت سانتیمتر بارش برف ثبت شد.

مدیرکل هواشناسی استان سمنان با اشاره به هشدار زرد دیگری مربوط به سامانه بارشی در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه، گفت: طی این سامانه نیز بارش‌های خوبی پیش‌بینی می‌شود و بارش برف به ویژه در ارتفاعات و شهرهای مختلف دور از انتظار نیست.

وی افزود: کاهش دید، بارش باران و برف، مه آلودگی و احتمال بارش کولاک در ارتفاعات، احتمال اختلال در تردد محورها و لزوم به همراه داشتن تجهیزات زمستانی برای مسافران، برخی آثار این هشدار است.

مدیرکل هواشناسی استان سمنان یادآور شد: مه آلودگی، احتمال کولاک برف و کاهش دید، لغزندگی محورهای شمالی و کوهستانی و گردنه های برفگیر، مهمترین مخاطرات سامانه ناپایدار چوی طی ۲ روز آینده محسوب می شود.

منبع: ایسنا

اشتراک گذاری