امروز چهارشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۲

هشدار زرد هواشناسی استان سمنان همراه با باد شدید و باران

کد خبر: 14215
زمان انتشار: ۴ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۹:۰۴ بعد از ظهر -
2 بازدید

مدیرکل هواشناسی استان سمنان؛

هشدار زرد هواشناسی استان سمنان همراه با باد شدید و باران

 

مدیرکل هواشناسی استان سمنان گفت: شرایط جوی استان متاثر از سامانه ناپایدار بارانی و وزش باد شدید در وضعیت هشدار زرد (آگاهی و اقدام در صورت نیاز) قرار دارد.

 

ایرج مصطفوی افزود: طبق هشدار زرد شماره ۶۱ سامانه‌ای از اواخر وقت جمعه پنجم اسفند (فردا) در استان سمنان فعال است.

 

وی با اشاره با پیش بینی باران و برف و مه آلودگی برای ارتفاعات و منطقه‌های شمالی استان و وزش باد شدید برای بیشتر نقاط استان سمنان طی ۲۴ ساعت آینده، ادامه داد: احتمال اختلال در تردد محورهای شمالی و کوهستانی وجود دارد.

این مسوول به افزایش تدریجی دمای هوا از دوشنبه تا پایان هفته اشاره و اضافه کرد: مه آلودگی، احتمال کولاک برف و کاهش دید، لغزندگی محورهای شمالی و کوهستانی و گردنه های برفگیر، مهمترین مخاطرات است.

مصطفوی تاکید کرد: آمادگی راهداری و سازمان‌های مرتبط به ویژه در گردنه های برفگیر، احتیاط در تردد محورها، به همراه داشتن تجهیزات زمستانی، کنترل و لایروبی شبکه آبراه‌های استان و لایروبی جوی‌ها و آبراه‌ها، خودداری از صعود به ارتفاعات و نواحی کوهستانی و پرهیز از چرای دام در نواحی مرتفع مهمترین توصیه‌ها در این هشدار زرد است.

وی با اشاره به روند افزایش غلظت آلاینده‌ها طی هفته آینده در استان سمنان، افزود: کمینه دمای چهار و بیشینه دمای ۱۷ برای امروز مرکز استان سمنان پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل هواشناسی استان سمنان گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته گرمسار با دمای ۱۹ دجه سانتیگراد گرم‌ترین و مجن در شهرستان شاهرود با دمای هفت درجه سانتیگراد زیر صفر سردترین نقطه استان بود.

منبع: ایرنا

اشتراک گذاری