امروز جمعه ۱ تیر ۱۴۰۳

سمنان؛ استان‌ معین تولید گوشت مرغ پایتخت

کد خبر: 14239
زمان انتشار: ۵ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۸:۴۶ بعد از ظهر -
37 بازدید

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان؛

سمنان؛ استان‌ معین تولید گوشت مرغ پایتخت

 

محمدرضا قاسمی، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: راه‌اندازی سامانه هوشمند توزیع گوشت مرغ در استان سمنان در پی ابلاغ وزارت جهاد کشاورزی صورت گرفته است.

 

وی با اشاره به اینکه سمنان به‌عنوان یکی از استان‌های تأمین‌کننده گوشت مرغ پایتخت محسوب می‌شود، افزود: بر اساس تصمیم وزارت جهاد کشاورزی، سامانه هوشمند توزیع گوشت مرغ و فرآورده‌های پروتئینی باید در استان‌های کشور پیاده‌سازی شود.

 

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان تصریح کرد: بر اساس ابلاغ وزارت جهاد کشاورزی، همه استان‌های معین تولید گوشت مرغ موردنیاز پایتخت با اولویت استان‌های هم‌جوار تهران، باید در کوتاه‌ترین زمان این سامانه هوشمند را تدارک دیده و راه‌اندازی کنند.

قاسمی با اشاره به اینکه این سامانه در مراحل بعدی در همه استان‌های کشور راه‌اندازی خواهد شد، عنوان کرد: سمنان نیز از استان‌های معین و تأمین‌کننده گوشت مرغ پایتخت است و ازاین‌رو باید به‌عنوان یک اولویت مهم موضوع راه‌اندازی سامانه هوشمند توزیع گوشت مرغ موردتوجه مدیران این استان قرار می‌گرفت.

وی با اشاره به برگزاری جلسات متعدد با شرکت مشاور در راستای راه‌اندازی این سامانه اینترنتی بیان کرد: با تلاش‌های صورت گرفته، سامانه هوشمند توزیع گوشت مرغ در یکی از پلتفرم‌های موجود، راه‌اندازی شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان با اشاره به برگزاری جلسات با تمامی دستگاه‌های ذی‌ربط شامل صمت، تعزیرات، اتاق اصناف، استانداری، اتحادیه مرغ گوشتی، تعاونی مرغ گوشتی و پشتیبانی امور دام و دامپزشکی گفت: سامانه در این جلسات تشریح شده و بر اساس قرارداد منعقد شده بین شرکت رهتاب و اتحادیه مرغ گوشتی و نماینده انجمن صنفی کشتارگاه‌ها و وظیفه نظارتی سازمان جهاد در آذرماه منعقد شده و سامانه در حال اجرا است.

قاسمی گفت: در مرحله نخست، بخش لینک کشتارگاه، اتحادیه و تعاونی‌ها عملیاتی شده است و عوامل توزیع تعریف شدند و تعاونی‌ها در حال حاضر، ارائه مرغ زنده به کشتارگاه‌ها و کشتارگاه‌ها به عوامل توزیع بر اساس سامانه در حال انجام است و به‌زودی بخش دوم یعنی توزیع مرغ از مباشران به واحدهای صنفی یا مغازه‌داران انجام می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: مدیریت یکپارچه گردش محصول، گردش داده و گردش فرآیندهای مالی محصولات و فرآورده‌های کشاورزی، نظارت مؤثر و هدفمند بر زنجیره تأمین، تولید، فرآوری، ذخیره‌سازی، حمل، عرضه و مصرف، ایجاد و توسعه حکمرانی داده و تصمیم‌سازی مبتنی بر تجمیع و تحلیل داده‌های نهاده و فرآورده‌های کشاورزی، ارائه راهکار جامع مدیریت هدفمند بازار، تأمین امنیت غذایی پایدار و تحلیل رفتار ذی‌نفعان و ارائه الگوهای مطلوب تولید، توزیع و مصرف نهاده و فرآورده‌های کشاورزی برخی از اهداف راه‌اندازی سامانه توزیع هوشمند گوشت مرغ است.

منبع: فارس

اشتراک گذاری