امروز چهارشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۲

تمرکز برنامه‌های مبارزه با مواد مخدر بر کاهش تقاضا باشد!

کد خبر: 14398
زمان انتشار: ۱۳ اسفند ۱۴۰۱ - ۲۰:۰۳ بعد از ظهر -
2 بازدید

استاندار سمنان؛

تمرکز برنامه‌های مبارزه با مواد مخدر بر کاهش تقاضا باشد!

 

استاندار سمنان گفت: رویکرد تمام برنامه‌های بخش مبارزه با مواد مخدر بر کاهش تقاضا متمرکز باشد تا جامعه تا جای ممکن سالم‌سازی شود.

 

سیدمحمدرضا هاشمی روز شنبه در نشست ستاد مبارزه با مواد مخدر استان در سالن کوثر استانداری سمنان افزود: طرح «یاریگران زندگی در روستاها» با محوریت دهیاری‌ها در راستای کاهش تقاضا در حوزه مبارزه با مواد مخدر در استان اجرایی شد که نیاز است امور در این بخش با جدیت دنبال شود.

 

وی تاکید کرد: طرح «یاریگران زندگی» با حضور سردار اسکندر مومنی، دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر نهاد ریاست جمهوری در راستای کاهش تقاضا در استان همزمان با چند استان دیگر کشور آغاز شد.

استاندار سمنان با اشاره به نقش بخشهای مختلف در تحقق اهداف طرح «یاریگران زندگی» ادامه داد: خانواده ها، موثرین، بسیج، شوراهای اسلامی و دهیاری روستاها با هماهنگی‌و همکاری ویژه، طرح «یاریگران زندگی در روستاها» را به ثمر برسانند.

وی تاکید کرد: در راستای رضایتمندی مردم در سطح شهر به ویژه در حاشیه شهرها، تدابیر لازم برای مدیریت امور در بحث کاهش تقاضا در حوزه مبارزه با مواد مخدر اتخاد شود.

وی حاشینه‌نشینی را عامل بسیاری از آسیب‌های اجتماعی برشمرد و افزود: بی‌توجهی به روستاها، منجر به توسعه حاشیه‌نشینی در سطح شهرها شد که به طور طبیعی تبعات و آسیب های مختلفی را با خود به همراه خواهد داشت.

استاندار سمنان به اجرای موثر طرح ساماندهی معتادان متجاهر در این استان اشاره و اضافه کرد: اقدامات به منظور ساماندهی معتادان متجاهر با اهتمام ویژه در حال انجام است و باید به روزی برسیم‌ که در سطح استان شاهد معتاد متجاهر نباشیم.

منبع: ایرنا

اشتراک گذاری