امروز سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳

مطلب پایانی سال ۱۴۰۱ رسانه پیام گوی سمنان که نقش بر آب شد!!

کد خبر: 14707
زمان انتشار: ۲۹ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۹:۴۸ بعد از ظهر -
149 بازدید

دولت رئیسی آب را بر روی مردم سمنان بست؟!

مطلب پایانی سال ۱۴۰۱ رسانه پیام گوی سمنان که نقش بر آب شد!!

 

سال ۱۴۰۱ با همه فراز و نشیب‌ها و خوبی‌ها و بدی‌هایش لحظات پایانی خود را می‌گذراند و بر آن بودیم تا با مرور اتفاقات یکسال اخیر آخرین مطلب امسال را به نگارش در آوریم، هیئت تحریریه رسانه پیامگوی سمنان هم مطلبی مفصل به نگارش درآورد.

 

اما با توجه به اخبار منتشر شده در خصوص توقف پروژه حیاتی سد فینسک برای تامین آب شرب مردم استان بر آن شدیم تا سال را فقط با تحلیل همین اتفاق نامبارک به پایان ببریم.

 

اگرچه مساله مهم مردم استان سمنان از غرب تا شرق و از شمال تا جنوب استان موضوع تامین آب شرب پایدار است اما پر واضح است که این دولت، نمایندگان آن در استان و حتی نمایندگان استان در مجلس به هیچ وجه در درجه اول توان و بعد از آن عزمی برای حل این مشکل بسیار حیاتی و مهم ندارند.

وقتی سفر رئیسی به استان سمنان اتفاق افتاد محرابیان وزیر نیروی دولت حداقلی سیزدهم در مرکز استان در چشم مردم استان نگاه کرد و گفت در استان کمبود آب نداریم و اساسا به پاک کردن صورت مساله پرداخت.

در آن جلسه هم به جز اعتراض نمایشی چند نفر که حرکات و بالا و پایین پریدن‌های اغراق‌آمیز و نمایشی‌شان بیشتر به فیلم‌های کمدی صامت چارلی چاپلین شبیه بود، شاهد اعتراض اثر گذاری نبودیم.

در نشست خبری رئیسی یکی از خبرنگاران خواسته تامین آب را در قالب سوالی از رئیس دولت مطرح کرد که راه‌حلی رئیسی بازهم یک دستور دیگر بود، اینبار دستور به استاندار سمنان برای برگزاری کارگروهی مشترک با استاندار مازندران برای حل موضوع!!!!!

انقدر این پیشنهاد خنده‌دار و ساده‌اندیشانه بود که هر فردی با هر درجه‌ای از فهم عام هم می‌توانست پیش‌بینی کند که این ره به ترکستان است و رئیس دولت از این جنس دستورها زیاد صادر فرموده و ارباب وعده‌های این چنینی است…

بگذریم که برخی ماله‌کشان با انگیزه‌های مختلف سعی در تبدیل این ضربه تاریخی به استان به فتح‌الفتوح داشتند و در شیپور پیروزی دمیدند و سعی کردند اینگونه القا کنند که مشکل حل شد.

از تشر و تنبیه وزیر نیرو توسط یکی از نمایندگان استان در مجلس، تا مواخذه مدیرکل مرتبط جهت دادن اطلاعات غلط به وزارت خانه و عزل آنی وی سخن راندند اما ‌همه این داستان‌های خیالی، رویاهای شیرینی بود که برای مردم آب نشد.

روز گذشته هم آب پاکی روی دست مردم ریخته شد که پروژه ساخت سد فینسک متوقف شده است و در بودجه سال ۱۴۰۲ هم رقمی معادل یک آپارتمان ۱۰۰ متری در تهران برایش مصوب شده است که عملا باید به پایان رسیدن این مطالبه تاریخی مردم استان را اعلام کنیم.

جایی که هم اکنون بسیاری از مخاطبین پایگاه خبری پیام گوی سمنان از قطعی آب در بسیاری از نقاط شهر سمنان در شب عید نوروز ۱۴۰۲ خبر می دهدند!!

بر آنیم در سال ۱۴۰۲ با قوت بیشتر به مساله تامین آب برای استان سمنان از چشمه‌های قطری در شاهرود تا سهم گرمسار از حبله رود و استان تهران و حق سمنان از سد فینسک بپردازیم و بسیاری از ناگفته‌ها را عنوان کنیم تا فرق سره از ناسره، مسئولان ناتوان و علیل در مدیریت و برنامه‌ریزی و برخی حامیان‌شان که امروز در نقش طلبکار ظاهر شده‌اند از دغدغه‌مندان واقعی مشخص شود.

تیم تحریریه رسانه پیامگوی سمنان سالی پر از آگاهی و آزادی و سلامتی را برای تک تک مخاطبان عزیز آرزومند است.

اشتراک گذاری