امروز چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۳

نیمی از استان سمنان در وضعیت نارنجی کرونایی

کد خبر: 14775
زمان انتشار: ۵ فروردین ۱۴۰۲ - ۲۰:۴۴ بعد از ظهر -
281 بازدید

طبق اعلام تازه‌ترین رنگ‌بندی کرونایی کشور؛

نیمی از استان سمنان در وضعیت نارنجی کرونایی

 

نیمی از هشت شهرستان استان سمنان در تازه‌ترین رنگ‌بندی کرونایی در وضعیت نارنجی و پرخطر قرار دارند.

 

طبق اعلام تازه‌ترین رنگ‌بندی کرونایی از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، شهرستان‌های سمنان، دامغان، مهدیشهر و سرخه در وضعیت نارنجی قرار دارند.

 

وضعیت کرونایی شهرستان‌های شاهرود و گرمسار زرد و وضعیت کرونایی شهرستان‌های میامی و آرادان نیز آبی اعلام شد.

مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد: بر اساس آخرین وضعیت رنگبندی شهرهای کشور به لحاظ وضعیت کرونایی ۱۳ شهر در وضعیت قرمز قرار دارند.

بر اساس آخرین به روز رسانی ها، تعداد شهرهای با وضعیت قرمز از ۱۰ به ۱۳ و تعداد شهرهای با وضعیت نارنجی از ۳۳ به ۴۸ شهر افزایش یافت. همچنین تعداد شهرهای با وضعیت زرد از ۱۹۸ به ۱۹۴ و تعداد شهرهای با وضعیت آبی از ۲۰۷ به ۱۹۳ شهر رسید.

وزارت بهداشت همچنان بر رعایت شیوه نامه های بهداشتی و استفاده از ماسک در فضاهای عمومی و همچنین تزریق واکسن تاکید دارد.

بر اساس گزارش وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، روز گذشته (چهارم فروردین) ۱۷ نفر بر اثر بیماری کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۷۳۸ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی و ۴۱۸ نفر از آنها بستری شدند.

همچنین تاکنون ۶۵ میلیون و ۲۱۰ هزار و ۷ نفر دُز اول، ۵۸ میلیون و ۶۰۵ هزار و ۲۱۴ نفر دُز دوم و ۳۱ میلیون و ۶۶۹ هزار و ۷۷۴ نفر، دُز سوم و بالاتر واکسن کرونا را تزریق کرده اند و مجموع واکسن‌های تزریق شده در کشور به ۱۵۵ میلیون و ۴۸۴ هزار و ۹۹۵ دُز رسید.

منبع: ایرنا

اشتراک گذاری