امروز جمعه ۷ مهر ۱۴۰۲
رییس جمعیت هلال احمر شهرستان شاهرود؛

عکاسی از خورشید به مرگ کوهنورد بیارجمندی در شاهرود انجامید

پیکر بی‌جان فرد کوهنوردی که برای عکاسی از خورشید به ارتفاعات تیرکوه بیارجمند شاهرود صعود کرده بود، پیدا شد.
کد خبر: 565
زمان انتشار: ۳ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۱۹:۲۸ بعد از ظهر -
10084 بازدید

رییس جمعیت هلال احمر شهرستان شاهرود؛

عکاسی از خورشید به مرگ کوهنورد بیارجمندی در شاهرود انجامید

رییس جمعیت هلال احمر شهرستان شاهرود گفت: پیکر بی‌جان فرد کوهنوردی که برای عکاسی از خورشید به ارتفاعات تیرکوه بیارجمند شاهرود صعود کرده بود، پیدا شد.

 

علی عامریان افزود: این حادثه طی تماس تلفنی فردی در ساعت هشت و ۴۶ دقیقه با سامانه ۱۱۲ پاسخگویی اضطراری مرکز کنترل و هماهنگی عملیات هلال احمر مبنی بر مفقودشدن یک نفر در ارتفاعات تیرکوه بیارجمند شاهرود در شرق استان سمنان اعلام شد.

 

وی با بیان اینکه تیم هلال احمر بی‌درنگ به محل اعزام شدند، تاکید کرد: عملیات جست‌وجو برای پیدا کردن فرد مفقودشده توسط امدادگران هلال‌احمر از حوالی ساعت ۹ صبح آغاز شد.

 

عامریان با اشاره به اینکه پیکر بی‌جان عکاس کوهنورد ۴۷ ساله پس از ساعتی توسط تیم اعزامی هلال احمر پیدا شد، ابراز کرد: اورژانس و بالگرد هوایی شاهرود و یک تیم از میامی نیز در محل حادثه حضور یافتند.

رییس جمعیت هلال احمر شهرستان شاهرود با بیان اینکه تنها یک نفر همراه این عکاس بود، ادامه داد: فرد مذکور برای عکاسی از خورشید به ارتفاعات تیرکوه صعود کرده بود که پس از خالی شدن زیر پایش در اثر لغزندگی سنگ‌ها به دره سقوط کرد.

وی با بیان اینکه ساعت ۱۱ عملیات امدادی خاتمه یافت، اظهار کرد: فرد فوت شده از روستای دزیان به این ارتفاع صعود کرده بود.

وی با بیان اینکه شهروندان در صورت وقوع حادثه می‌توانند با شماره تماس ۱۱۲ جمعیت هلال‌احمر ارتباط برقرار کنند تا امدادگران طی سریع‌ترین زمان ممکن در محل حاضر شوند، تصریح کرد: شهروندان در صعود به ارتفاعات با رعایت اصولی از جمله همراهی فردی کارآزموده، راهنما، تجهیزات کامل و اطلاع رسانی، از وقوع برخی حادثه‌ها جلوگیری کنند.

منبع: ایرنا

اشتراک گذاری
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *