امروز جمعه ۷ مهر ۱۴۰۲
مدیرکل راه و شهرسازی استان سمنان؛

رتبه هشتم استان سمنان در اجرای طرح نهضت ملی مسکن

زمین اقساطی در قطعات ۲۰۰ مترمربع برای ساخت خانه ویلایی به ۱۴ خانواده دارای سه فرزند و بیشتر که یک فرزنشان بیست و چهارم آبان ۱۴۰۰ به بعد به دنیا آمده، واگذار شد.
کد خبر: 15307
زمان انتشار: ۱ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۹:۳۱ بعد از ظهر -
4305 بازدید

مدیرکل راه و شهرسازی استان سمنان؛

رتبه هشتم استان سمنان در اجرای طرح نهضت ملی مسکن

مدیرکل راه و شهرسازی استان سمنان گفت: زمین اقساطی در قطعات ۲۰۰ مترمربع برای ساخت خانه ویلایی به ۱۴ خانواده دارای سه فرزند و بیشتر که یک فرزنشان بیست و چهارم آبان ۱۴۰۰ به بعد به دنیا آمده، واگذار شد.

 

مهدی رجبی روز دوشنبه در نشست با اصحاب رسانه در سالن اجتماعات اداره‌کل راه و شهرسازی استان سمنان افزود: واگذاری زمین به خانوارهای دارای سه فرزند و بیشتر در قالب قانون حمایت از جوانی جمعیت در قطعات ۲۰۰ مترمربعی و برای ساخت خانه ویلایی به صورت سهم سه دانگ سه دانگ به مادر و پدر فرزند واگذار می‌شود.

 

رجبی تصریح کرد: متقاضیان واجد شرایط قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت می‌توانند با مراجعه به سامانه ثبت نام کنند تا مراحل قانونی برای واگذاری اقساطی زمین اقدام شود.

 

مدیرکل راه و شهرسازی استان سمنان گفت: استان سمنان در اجراب طرح نهضت ملی مسکن رتبه هشتم کشوری دارد.

وی ادامه داد: سهمیه اداره‌کل راه و شهرسازی استان سمنان از طرح نهضت ملی مسکن ساخت ۱۹هزار و ۳۴ واحد است و ۳۸ هزار و ۱۲۲ نفر در این طرح ثبت‌نام کردند و از این تعداد ۲۶‌هزار و ۳۶۹ نفر واجد شرایط شدند.

وی تصریح کرد: چهار هزار و ۳۲ نفر متقاضی خانه در قالب طرح نهضت ملی مسکن در مناطق تحت پوشش اداره‌کل راه و شهرسازی استان سمنان هستند.

رجبی یادآور شد: سه کارگزار شامل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، شرکت توسعه گران عمران ستاد فرمان اجرایی امام خمینی(ره) و قرارگاه امام حسن مجتبی(ع) در طرح نهضت ملی مسکن با راه و شهرسازی همکاری دارند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان سمنان گفت: در قطعات ۲۳ و ۲۴ مسکن مهر سمنان تعدادی بلوک ۱۶ واحدی از لحاظ ایمنی دچار مشکل هستند و باید تخلیه شوند.

رجبی تصریح کرد: تلاش می‌شود با پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه ۳۰۰ میلیون تومانی به مالکان نسبت به تخلیه به وقت ساختمان اقدام کنند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان سمنان گفت: تکمیل پل شهرک صنعتی این شهر نیازمند تامین اعتبار است و تلاش می‌شود این طرح در مصوبات دور دوم سفر رییس جمهور به منظور تخصیص اعتبار قرار بگیرد.

منبع: ایرنا

اشتراک گذاری
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *