امروز جمعه ۷ مهر ۱۴۰۲
فرماندهی انتظامی استان سمنان؛

کشف ۳۸ قبضه سلاح غیرمجاز در استان سمنان

در جریان این طرح یک باند مجرم مسلح که اقدام به گروگان گیری کرده بودند در خارج از استان شناسایی و هر ۶ عضو این باند دستگیر و به استان منتقل شد.
کد خبر: 15402
زمان انتشار: ۶ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۸:۱۳ بعد از ظهر -
5365 بازدید

فرماندهی انتظامی استان سمنان؛

کشف ۳۸ قبضه سلاح غیرمجاز در استان سمنان

فرماندهی انتظامی استان سمنان از کشف ۳۸ قبضه سلاح غیرمجاز با اجرای طرح فتح دو در این استان خبر داد و گفت: در جریان این طرح یک باند مجرم مسلح که اقدام به گروگان گیری کرده بودند در خارج از استان شناسایی و هر ۶ عضو این باند دستگیر و به استان منتقل شد.

 

سرهنگ جلیل موقوفه‌ای در حاشیه نمایشگاه مواد و اقلام کشف شده در جریان این طرح که امروز ۶ خردادماه در مقر نیروی انتظامی استان برگزار شد در جمع خبرنگاران اظهار کرد: طرح طرح امنیت و آرامش “فتح ۲” در راستای ارتقای امنیت اجتماعی و شناسایی و برخورد با سارقان و مالخران، مجرمان، فروشندگان خرده فروش و قاچاقچیان مواد مخدر ، معتادین متجاهر، قاچاق کالا و ارز، اراذل و اوباش و افراد دیگری که امنیت عمومی را در جامعه به مخاطره می‌اندازد، در همه شهرستان های استان سمنان و به صورت محله محور اجرایی شد.

 

وی از اجرای موفق طرح امنیت و آرامش در این مرحله خبر داد و افزود: برخورد با سوداگران مرگ، اراذل و اوباش، سارقین، مخلان نظم و امنیت و…به جد در دستور کار پلیس است و نیروی انتظامی استان اجازه عرض اندام به آنها را در استان نخواهد داد.

 

فرماندهی انتظامی استان سمنان ادامه داد: در جریان اجرای این طرح موفق، پلیس های تخصصی، آگاهی، مبارزه با مواد مخدر، پلیس مبارزه با قاچاق کالا و ارز، پلیس امنیت و اطلاعات و بخش زیادی از همکاران انتظامی در سراسر استان مشارکت داشتند.

سرهنگ موقوفه ئی بااشاره به کشف ۳۸ قبضه سلاح غیرمجاز در مرحله دوم این طرح گفت: این سلاح ها شامل سلاح های شکاری و جنگی غیرمجاز بودند.

وی با اشاره به برخورد قانونی با ورود غیرمجاز اتباع ادامه داد: همچنین در این مرحله ۱۳۷ نفر از اتباع بیگانه غیرمجاز شناسایی، جمع آوری و از طریق قانونی طرد شدند.

فرماندهی انتظامی استان سمنان از کشف ۳۹۴ کیلوگرم انواع موادمخدر در این طرح خبر داد و گفت: همچنین در این طرح ۸۹ نقطه آلوده از حیث افراد معتاد و خرده فروش پاک شد.

وی از دستگیری ۴۸۳ نفر از افراد معتاد و خرده فروش در این طرح خبر داد و اضافه کرد: ۱۴۰ نفر از افراد دستگیر شده خرده فروش موادمخدر بودند.

سرهنگ موقوفه ئی همچنین از انهدام ۶ باند موادمخدر در جریان این مرحله از طرح فتح خبر داد و اظهار کرد:۳۴ خودرو و ۵ دستگاه موتورسیکلت از این باندهای موادمخدر کشف و ضبط شد. همچنین یک پاتوق موادمخدر در استان شناسایی و پلمب شد.

وی با اشاره به شدت برخورد با متخلفین و مجرمین در این حوزه گفت: در جریان انهدام این باندها یکی از سوداگران مرگ به ضرب گلوله زمین گیر شد.

فرماندهی انتظامی استان سمنان از شناسایی و دستگیری ۴۸ سارق حرفه ای در این طرح خبر داد و گفت: در جریان دستگیری این سارقان، ۱۸۳ سرقت کشف شد.
وی از شناسایی یک باند سرقت منزل در استان خبر داد و گفت: دو نفر از اعضای این باند که از استان های غربی بودند شناسایی، دستگیر و به استان منتقل شدند.این افراد به ۸ سرقت از منزل و سه سرقت نافرجام نیز اعتراف کردند.
وی از کشف پنج خودروی سرقتی از این باند سرقت خبر داد و افزود: پلیس در برخورد با سارقان با قاطعیت برخورد خواهد کرد.

این فرمانده ارشد انتظامی همچنین از شناسایی و دستگیری یک باند مسلح گروگانگیر خبر داد و اضافه کرد:این مجرمان مسلح در خارج استان شناسایی و هر ۶ نفر آنها دستگیر شدند که دو نفر از آنها هم اکنون در زندان هستند.
وی از برخورد قاطع با اراذل و اوباش خبر داد و افزود: در مرحله دوم طرح فتح نیز چهار اراذل و اوباش در استان شناسایی و دستگیر شدند.

وی از کشف ۸ پرونده قاچاق کالا به ارزش ۲۲ میلیارد ریال خبر داد و گفت: در جریان این پرونده نیز هفت نفر دستگیر شدند.

فرماندهی انتظامی استان سمنان همچنین از شناسایی و دستگیری یک باند سرقت کابل در شاهرود خبر داد و خاطرنشان کرد: هر سه عضو این باند شناسایی و دستگیر شدند که سارقان در بازجویی های فنی به ۱۴۹ فقره سرقت سیم و کابل اعتراف کردند.

منبع: ایسنا

 

اشتراک گذاری
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *