امروز جمعه ۷ مهر ۱۴۰۲
مدیرعامل شرکت آبفای استان سمنان؛

شاهد تنش آبی بالا در استان هستیم!!

مشترکان با ۲۰ درصد صرفه‌جویی در آب شرب می‌توانیم تابستان سال جاری را پشت سر بگذاریم.
کد خبر: 15480
زمان انتشار: ۹ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۸:۲۶ بعد از ظهر -
122 بازدید

مدیرعامل شرکت آبفای استان سمنان؛

شاهد تنش آبی بالا در استان هستیم!!

مدیرعامل شرکت آبفای استان سمنان با بیان اینکه دو شهرستان شاهرود و سمنان با ۵۴۰ لیتر بر ثانیه کمبود آب روبرو هستند، گفت: شاهد تنش آبی بالا در استان هستیم.

 

محمد طاهری ضمن بیان اینکه در شهرهای شاهرود و سمنان ۵۴۰ لیتر بر ثانیه کمبود آب را شاهد هستیم، ابراز کرد: مشترکان با ۲۰ درصد صرفه‌جویی در آب شرب می‌توانیم تابستان سال جاری را پشت سر بگذاریم.

 

وی با بیان اینکه در کنار صرفه‌جویی مردم، اقداماتی نیز توسط آبفا در دست اجرا است، افزود: مقرر شده چاه‌هایی که ارگان‌ها و ادارات دارند و آب با کیفیت نیز دارد، به کمک بیایند تا بتوانیم تابستان را پشت سر بگذاریم.

 

مدیرعامل آبفای استان سمنان با بیان اینکه امیدواریم ارگان‌ها و دستگاه‌ها با ما برای تأمین آب شرب مورد نیاز مردم همکاری کنند، ابراز کرد: در صورتی که ناچار باشیم در برخی ساعات شبانه روز مجبور هستیم با تانکر در نقاطی که شناسایی شده آبرسانی داشته باشیم.

طاهری با بیان اینکه در استان سمنان با کمبود آب آشامیدنی در ساعات اوج مصرف مواجه هستیم، گفت: برای مشترکان کم مصرف تخفیف‌هایی در نظر گرفته شده و مشترکان پرمصرف نیز در صورتی که اگر بیش از ۱۵ مترمکعب الگوی مصرف استان، بیشتر آب مصرف کنند، شاهد افزایش قیمت آب بها خواهند بود.

وی با بیان اینکه جرایم بازدارندگی ندارند، ابراز کرد: هر مترمکعب آب گرانبها در استان سمنان سه هزار و ۹۰۰ تومان هزینه دارد اما متوسطی که در استان دریافت می‌شود ۹۰۰ تومان است لذا مردم حتی نزدیک به قیمت واقعی آب را هم پرداخت نمی‌کنند.

منبع: مهر

اشتراک گذاری
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *