امروز شنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۳
رئیس اتاق بازرگانی استان سمنان؛

محدودیت در بخش خصوصی ظلم به اقتصاد کشورست!

با انتقاد از کمرنگ شدن سهم بخش خصوصی در برنامه هفتم توسعه، هرگونه محدودسازی در حوزه فعالیت بخش خصوصی را ظلم به اقتصاد کشور برشمرد.
کد خبر: 16655
زمان انتشار: ۸ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۷:۱۹ بعد از ظهر -
14323 بازدید

رئیس اتاق بازرگانی استان سمنان؛

محدودیت در بخش خصوصی ظلم به اقتصاد کشورست!

رئیس اتاق بازرگانی استان سمنان با انتقاد از کمرنگ شدن سهم بخش خصوصی در برنامه هفتم توسعه، هرگونه محدودسازی در حوزه فعالیت بخش خصوصی را ظلم به اقتصاد کشور برشمرد.

 

فرج‌الله معماری ۸ مردادماه در نشست مطبوعاتی با رسانه ها، هرگونه محدودکردن بخش خصوصی با هر نیتی که صورت بگیرد، ظلم به کشور است.

 

وی با اشاره به آسیب های وارد شده به بخش خصوصی در اثر تحریم های ظالمانه افزود: انتظار می رود که در این شرایط، موثرین، همه توان خود را برای تعمیق ارتباطات ملی و بین المللی بخش خصوصی به کار گیرند.

 

این فعال اقتصادی با بیان اینکه سهم بخش خصوصی در برنامه هفتم کمرنگ شده خاطرنشان کرد: انتظار می رود که نمایندگان مردم در مجلس نسبت به جبران کردن این محدودسازی که ناشی از عدم شناخت برنامه نوسان از ظرفیت های بخش خصوصی اقدام کنند.

رئیس اتاق بازرگانی استان سمنان تصریح کرد: سهم بخش خصوصی واقعی در اقتصاد کاهش یافته است، در حالی که باید این سهم افزایش پیدا کند.
معماری با اشاره به تعبیر رهبری معظم انقلاب که از تولیدکنندگان به عنوان افسران جنگ اقتصادی نام برده اند، خاطرنشان کرد: برخی از ما تولیدکنندگان امروز اسرا و جانبازان جنگ اقتصادی هستیم و از همین رو انتظار می رود که با توجه به تاکیدات رهبری معظم انقلاب از این بخش حمایت بیشتری شود.

وی با بیان اینکه اقتصاد کشور نیازمند حضور پرقدرت بخش خصوصی است، ادامه داد: قانون اساسی، اقتصاد کشور را در سه حوزه دولتی، تعاون و بخش خصوصی تعریف کرده است و لذا باید از هر سه بخش حمایت و پشتیبانی شود.

رئیس اتاق بازرگانی استان سمنان بر لزوم حمایت بیشتر رسانه ها از فعالان بخش خصوصی تاکید و تصریح کرد: دشمنان نظام به دنبال ضربه زدن به کشور هستند و انتظار می رود که رسانه ها در این شرایط پشتیبانی بیشتری از رزمندگان این جنگ اقتصادی داشته باشند.

وی با بیان اینکه جنگ اقتصادی دشمن، تحریم ها و مشکلات ناشی از گردش مالی به بخش خصوصی آسیب می زند، تصریح کرد: بخش خصوصی و فعالان تولید در کشور در این شرایط نیازمند حمایت و مراقبت بیشتری هستند.
معماری با بیان اینکه رسانه ها می توانند با قلم خود حمایت بیشتری از تولید و اشتغال داشته باشند، اضافه کرد: باید زمینه ای فراهم شود که بخش خصوصی بتواند پرقدرت و با همه توان به ایفای نقش خود در اقتصاد کشور بپردازد.

وی افزود: هر چه بر سهم بخش خصوصی در اقتصاد کشور افزوده شود، بر قدرت اقتصادی کشور افزوده شده است. البته ممکن است که در این بخش نیز افراد سودجویی نیز وجود داشته باشند که مسوولان ذی ربط باید برابر قانون با متخلفین در هر سطحی برخورد کنند.

رئیس اتاق بازرگانی استان سمنان بر لزوم بهره گیری رسانه های داخلی از رویکردهای نوین علمی تاکید و تصریح کرد: امروزه فعالیت های رسانه ای در دنیا متحول شدند و رسانه های داخلی نیز باید از این فناوری های نوین استفاده کنند.

وی آشنایی رسانه ها با علوم نوین رسانه ای را ضروری خواند و گفت: برخی از دشمنان کشور در خارج در سطح گسترده به تولید اخبار جعلی با هدف ضربه زدن به نظام و کشور می پردازند که نمونه ای از آن را در آلبانی دیده ایم لذا انتظار می رود که رسانه های داخل با تقویت بنیه علمی و فناورانه خود به حمایت از کشور در همه حوزه ها و از جمله در حوزه های مرتبط با اقتصاد بپردازند.

رئیس پارلمان بخش خصوصی از آمادگی اتاق بازرگانی استان برای حمایت از آموزش خبرنگاران خبر داد و گفت: امروزه مفهوم رسانه در دنیا دگرگون شده و رسانه های ما نیز باید با شناخت علم روز، از این ظرفیت در راستای کمک به کشور بهره بگیرند.
وی ضمن گرامیداشت یاد شهید صارمی از شهدای خبرنگار گفت: زندگی نامه این شهید چراغ فروزانی است و فعالان رسانه ای باید بیشتر با این شهید آشنا شوند.

این فعال حوزه تولید با بیان اینکه متاسفانه رسانه ها هم در صورت و هم در سیرت آنچنان که باید، به عاشورا نپرداخته اند، اظهار کرد: رسانه ها باید فرهنگ عاشورا را بیش از پیش به دنیا بشناسانند.

منبع: ایسنا

اشتراک گذاری
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *