امروز چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۳
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان؛

سمنان سومین استان برتر کشور در زمینه بهترین محیط کسب و کار در بخش تعاون

سمنان سومین استان برتر کشور در زمینه بهترین محیط کسب و کار در بخش تعاون است.
کد خبر: 17242
زمان انتشار: ۸ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۵:۳۸ بعد از ظهر -
1105 بازدید

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان؛

سمنان سومین استان برتر کشور در زمینه بهترین محیط کسب و کار در بخش تعاون

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان گفت: سمنان سومین استان برتر کشور در زمینه بهترین محیط کسب و کار در بخش تعاون است.

 

جعفر کاشانی ابراز کرد: ۲۵ تعاونی با ۷۱۷ عضو و ایجاد ۱۸۳ فرصت شغلی و سرمایه اولیه ۱۴ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال در رشته‌های مختلف طی یکسال از شهریور سال گذشته تا شهریور امسال در استان سمنان تشکیل شد که نشان از مهیا بودن شرایط کسب و کار در بخش تعاونی و استقبال تعاونگران برای فعالیت در این استان است.

 

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان با اشاره به اینکه هفته تعاون امسال با شعار محوری «حکمرانی تعاون، حکمرانی مردم» نامگذاری شده است، گفت: ۱۳ شرکت تعاونی با ۲۴۹ عضو و اشتغالزایی برای ۱۷۲ با سرمایه‌گذاری اولیه ۹۷۲ میلیارد ریال نیز هفته تعاون امسال افتتاح شد.

 

کاشانی تصریح کرد: انتخاب سه تعاونی برتر ملی، هشت تعاونی برتر استانی و ۹ تعاونی شایسته تقدیر در جشنواره تعاونی‌های برتر سال ۱۴۰۱ از دیگر دستاوردهای استان سمنان در بخش تعاون است.

وی گفت: اجرای طرح کهکشان به عنوان الگوی شبکه‌سازی کسب و کارها در تعاونی‌ها و اتحادیه‌ها به صورت آزمایشی در استان سمنان از دیگر تلاش‌ها برای ارتقای سهم تعاونی در اقتصاد استان سمنان بوده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان افزود: طرح کهکشان تعاون طرحی ارزشمند در راستای ایجاد زنجیره ارزش با توجه به ظرفیت‌های هر منطقه است.

وی با تاکید بر نقش تعاونی‌ها در تحقق شعار سال گفت: نتیجه افزایش تولید، مهار تورم مهار است و بر اساس سیاست های کلی بخش تعاون، تعاونی‌ها می توانند در ایجاد اشتغال مولد برای دانش‌آموختگان و افراد فاقد شغل و پیشبرد اهداف جامعه نقش موثری ایفا کنند.

کاشانی با اعلام آمادگی اداره کل تعاون ،کار و رفاه اجتماعی استان سمنان به منظور تشکیل شرکت های تعاونی، گفت: متقاضیان تشکیل تعاونی می توانند با مراجعه به سامانه جامع و هوشمند بخش تعاونی کشور نسبت به ثبت درخواست تشکیل تعاونی و انجام سایر خدمات قانونی با هماهنگی ادارات تعاون ،کار و رفاه اجتماعی شهرستان مربوطه اقدام کنند.

منبع: ایرنا

اشتراک گذاری
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *