امروز شنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۲
رییس پلیس فتا استان سمنان؛

بازی دردسرساز پسر ۱۳ ساله با تخلیه حساب بانکی مادر!!

خانمی با شکوائیه ای مبنی بر برداشت غیرمجاز از حساب بانکی به این پلیس مراجعه و بیان کرد که در روزهای گذشته مبالغ متعددی به ارزش کلی ۵۱ میلیون ریال از حساب بانکی‌اش به صورت غیرمجاز و بدون اطلاع وی برداشت شده است.
کد خبر: 18767
زمان انتشار: ۲۷ آبان ۱۴۰۲ - ۲۰:۴۱ بعد از ظهر -
26 بازدید

رییس پلیس فتا استان سمنان؛

بازی دردسرساز پسر ۱۳ ساله با تخلیه حساب بانکی مادر!!

رییس پلیس فتا استان سمنان نیز از احضار پسر ۱۳ ساله ای خبر داد که برای خرید شارژبازی‌های اینترنتی حساب مادرش را خالی کرد.

 

سرهنگ محمدرضا فدائیان گفت: خانمی با شکوائیه ای مبنی بر برداشت غیرمجاز از حساب بانکی به این پلیس مراجعه و بیان کرد که در روزهای گذشته مبالغ متعددی به ارزش کلی ۵۱ میلیون ریال از حساب بانکی‌اش به صورت غیرمجاز و بدون اطلاع وی برداشت شده است.

 

وی با اشاره به اینکه به همین منظور پرونده با توجه به حساسیت موضوع در دستور کار این پلیس قرار گرفت، ادامه داد: با بررسی و تحقیقات انجام شده بر روی صورتحساب شاکی مشخص شد مبالغ برداشت شده از درگاه های اینترنتی مختلف برای خرید محتویات(cp و جم) بازی برخط از حساب وی خارج شده بود.

 

سرهنگ فدائیان گفت: با اقدامات فنی کارشناسان پلیس فتا معلوم شد از شماره تلفن شاکی برای ایجاد حساب کاربری و شارژ حساب در بازیهای برخط استفاده شده بود.

این مقام انتظامی با بیان اینکه شاکی در تحقیقات اولیه به علاقه شدید فرزندش به بازی های رایانه ای اشاره کرده بود، گفت که طی تماس با شاکی، موضوع با وی مطرح و ظن پلیس به نوجوان ۱۳ ساله شاکی بیشتر و مقرر شد شاکی و فرزندش برای تحقیقات تکمیلی به این پلیس مراجعه کنند.

سرهنگ فدائیان تصریح کرد: فرزند ۱۳ ساله شاکی ابتدا منکر بزه انتسابی بود اما در مواجه با ادله و مستندات کامل پلیس فتا چاره ای جز اعتراف به برداشت غیرمجاز از حساب بانکی مادرش نداشت.

رییس پلیس فتا استان سمنان خاطرنشان کرد: آشنا کردن نوجوانان با تهدیدها و آسیب های فضای مجازی از سوی والدین یک ضرورت است و والدین برای کاهش تهدید ها و آسیب های فضای مجازی می توانند با استفاده از ابزارهای کنترلی نظارت دقیق تری بر فعالیت و رفتار مجازی دانش آموزان داشته باشند.

وی ادامه داد: استفاده بی رویه از بازی های رایانه ای باعث ایجاد تغییر در سلامت فیزیکی و روانی و افت تحصیلی دانش آموزان خواهد شد و به همین خاطر همراهی و هماهنگی والدین با فرزندان و نظارت بر رفتار و فعالیت سایبری آنها یک ضرورت است، چرا که ناآگاهی والدین ، موجب آسیب ها و تهدیدات گوناگون خواهد شد.

منبع: ایسنا

اشتراک گذاری
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *