امروز شنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۲
رئیس پارک ملی صیدوا استان سمنان؛

برای دومین بار فیلمبرداری از یک پلنگ ایرانی در پارک ملی صیدوا در کمتر از یک هفته

با توجه به شناخت از حیات‌وحش منطقه و علم به اینکه این قوچ توسط پلنگ شکار شده اقدام به نصب دوربین تله ای در محدوده کرده و موفق شدیم از این پلنگ ایرانی تصاویر زیبایی، ثبت و ضبط کنیم.
کد خبر: 18761
زمان انتشار: ۲۷ آبان ۱۴۰۲ - ۲۰:۰۹ بعد از ظهر -
28 بازدید

رئیس پارک ملی صیدوا استان سمنان؛

برای دومین بار فیلمبرداری از یک پلنگ ایرانی در پارک ملی صیدوا در کمتر از یک هفته

رئیس پارک ملی صیدوا از فیلمبرداری برای دومین بار از یک پلنگ ایرانی در پارک ملی صیدوا در کمتر از یک هفته خبر داد.

 

احمد درویش رئیس پارک ملی صیدوا ۲۷ آبان در همین ارتباط اظهار کرد: بنده به همراه محیط بانان منطقه و به اتفاق همیاران محیط زیست امیر شفیعی و کاوه مشیری در حین پایش در این پارک ملی، متوجه بقایای لاشه یک راس قوچ وحشی که توسط پلنگ شکار شده بود، شدیم.

 

وی ادامه داد: با توجه به شناخت از حیات‌وحش منطقه و علم به اینکه این قوچ توسط پلنگ شکار شده اقدام به نصب دوربین تله ای در محدوده کرده و موفق شدیم از این پلنگ ایرانی تصاویر زیبایی، ثبت و ضبط کنیم.

 

رئیس پارک ملی صیدوا یادآوری کرد: اوایل هفته گذشته نیز در قسمت دیگری از پارک ملی صیدوا، همین اتفاق افتاده و بنده به اتفاق محیط بانان و اعضای موسسه رمیاران طبیعت ایرانیان در حین پایش پارک متوجه شکار یک پلنگ شدیم که در آن زمان هم با نصب دوربین موفق به ثبت تصاویری از این گربه‌سان زیبا شدیم.

وی یادآوری کرد: فیلمبرداری هفته قبل برخلاف فیلم فعلی که اواخر هفته صورت گرفته در شب انجام شده بود.

پارک ملی صیدوا در گذشته جزء منطقه حفاظت شده پرور در شمال بخش شهمیرزاد از توابع شهرستان مهدیشهر در استان سمنان بود که در سال ۱۳۹۴ جدا و به پارک ملی صیدوا ارتقا یافت.

گونه‌های جانوری و گیاهی متنوعی در این منطقه وجود دارد. طبق آخرین مشاهدات حضور پلنگ ایرانی، خرس قهوه‌ای، آهو، کل و بز، قوچ، میش، انواع سگ سانان و گربه سانان، خزندگان و پرندگان در مناطق حاشیه جنوبی البرز و از جمله در این پارک ملی به ثبت رسیده است.

منبع: ایسنا

اشتراک گذاری
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *