امروز شنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۲
حادثه در جنوب سمنان!!

تعدادی از اتباع افغانستانی راهی بیمارستان شدند!!

آلودگی مواد شیمیایی حاصل از فعالیت یک واحد تولیدی در سمنان سبب مسمومیت شماری از ساکنان مهمانشهر سمنان شده است
کد خبر: 18785
زمان انتشار: ۲۸ آبان ۱۴۰۲ - ۱۹:۴۹ بعد از ظهر -
59 بازدید

حادثه در جنوب سمنان!!

تعدادی از اتباع افغانستانی راهی بیمارستان شدند!!

بر اساس اطلاعات اولیه خبرنگار فارس، تعدادی از ساکنان مهمانشهر سمنان دچار مسمومیت و به بیمارستان منتقل شده‌اند.

 

بر پایه این خبر، گفته می‌شود که آلودگی مواد شیمیایی حاصل از فعالیت یک واحد تولیدی در سمنان سبب مسمومیت شماری از ساکنان مهمانشهر سمنان شده است؛ اما هنوز اطلاع دقیقی از علت وقوع این حادثه در دست نیست.

 

بررسی‌های فارس نشان می‌دهد که بیش از ۲۰ نفر از ساکنان این منطقه تاکنون توسط نیروهای امدادی به مرکز درمانی منتقل شده‌اند.

 

کمال طاهریان، مدیرکل مدیریت بحران استانداری سمنان هم دقایقی پیش موضوع مسمومیت در مهمانشهر سمنان را تأیید کرد؛ اما جزئیات بیشتری از حادثه ارائه نداد.

پیگیری‌های خبرنگاران فارس با مسؤولان استان سمنان برای دریافت جزئیات بیشتر این حادثه تاکنون نتیجه‌ای به همراه نداشته است.

به گزارش فارس؛ بر اساس آخرین اطلاعات در دسترس، حدود چهار هزار نفر از مهاجران افغانستانی در مهمان‌شهر سمنان سکونت دارند که از این تعداد، یک‌هزار و ۹۷۵ نفر زن و یک‌هزار و ۹۲۴ نفر نیز مرد هستند.

علت اصلی وقوع حادثه در دست بررسی است

احمد ریواده، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان اما در همین حال، در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار فارس اظهار کرد: علت اصلی وقوع این حادثه هنوز مشخص نیست و به دستگاه‌های ذی‌ربط از جمله اداره کل حفاظت محیط‌زیست استان سمنان و دانشگاه علوم پزشکی استان دستور داده شد که علت وقوع آن را بررسی و هرچه زودتر اعلام نظر کنند.

وی با بیان اینکه هنوز گزارش دقیقی نداریم که منشأ دقیق این حادثه چه بوده است، تصریح کرد: هنوز علت وقوع و تعداد افرادی که درگیر شده‌اند، به طور دقیق مشخص نیست.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان علت احتمالی وقوع این حادثه را ترس احساس مسمومیت اعلام کرد و گفت: به محض دریافت گزارش‌ها، علت دقیق و تعداد افراد درگیر اعلام می‌شود.

بهرام‌علی ظاهری، مدیرکل حفاظت محیط‌زیست استان سمنان اما دقایقی پیش از انتشار این خبر و بعد از گذشت حدود یک روز از وقوع حادثه، در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری فارس در سمنان در پاسخ به این پرسش که بررسی‌های محیط‌زیست در زمینه این حادثه به کجا رسیده است، اظهار کرد: «محیط‌زیست کار قانونی خود را انجام می‌دهد و برای این اداره کل، این و آن معنایی ندارد. ما کار خاص خود را انجام می‌دهیم و گزارش قانونی را ارسال می‌کنیم».

وی تصریح کرد: «درباره پروژه خاصی هم اطلاع خاصی ندارم و ما صرفاً به‌صورت عام‌نگر کار خودمان را انجام می‌دهیم».

مدیرکل حفاظت محیط‌زیست استان سمنان در پاسخ به پرسش دیگر خبرنگار فارس مبنی بر اینکه آیا در روزهای اخیر، مسأله خاص زیست‌محیطی درباره آلایندگی مواد شیمیایی در استان داشته‌ایم یا خیر، گفت: «دستگاه‌های دیگر باید در این زمینه بررسی‌های لازم را داشته باشند و ما آلایندگی‌ها را کاملاً مورد رصد خود قرار داده‌ایم».

ظاهری در پاسخ به این پرسش خبرنگار فارس که آیا تاکنون تذکری به واحدهای آلاینده در این زمینه داده شده است یا خیر، گفت: «فعلاً در حال بررسی هستیم»!

منبع: فارس

اشتراک گذاری
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *