امروز دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳
عجیب اما واقعی!!

تایید صلاحیت فقط یک داوطلب انتخابات مجلس خبرگان در استان سمنان!

برخی از داوطلبان ادامه رقابت انصراف دادند یا رد صلاحیت شدند و در نهایت یک نفر به عنوان داوطلب در انتخابات مجلس خبرگان رهبری از استان سمنان تایید صلاحیت شد.
کد خبر: 19985
زمان انتشار: ۶ بهمن ۱۴۰۲ - ۲۱:۵۱ بعد از ظهر -
760 بازدید

عجیب اما واقعی!!

تایید صلاحیت فقط یک داوطلب انتخابات مجلس خبرگان در استان سمنان!

دبیر ستاد انتخابات استان سمنان گفت: شمار داوطلبان دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در این استان، با تایید صلاحیت ۲ نفر دیگر از سوی شورای نگهبان به ۱۲۲ نفر افزایش یافت.

 

حسین شجاعی بیان کرد: از مجموع ۲ داوطلب جدید تایید صلاحیت‌شده کرسی بهارستان از حوزه انتخابیه استان سمنان یک نفر از حوزه سمنان، مهدیشهر و سرخه و یک نفر از حوزه گرمسار و آرادان تایید صلاحیت شد.

 

وی یادآور شد: پیشتر نیز ۹ نفر شامل چهار از حوزه انتخابیه سمنان، مهدیشهر و سرخه، از حوزه انتخابیه شاهرود و میامی ۲ نفر، از حوزه انتخابیه گرمسار و آرادان یک نفر و از حوزه انتخابیه دامغان ۲ نفر در این مرحله تایید صلاحیت شده بودند.

 

دبیر ستاد انتخابات استان سمنان گفت: صلاحیت ۱۱۱ نفر از داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی در چهار حوزه انتخابیه استان سمنان پیش از این تایید شده بود و دوره نخست پاسخ به اعتراضات ۹ نفر و اکنون ۲ نفر دیگر به این جمع اضافه شدند.

شجاعی اضافه کرد: تمامی داوطلبان دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از استان سمنان مرد هستند.

وی با بیان اینکه انتخابات مهمترین عرصه سیاسی در نظام اسلامی است، افزود: انتخابات مجلس شورای اسلامی به عنوان مجموعه ای که عهده‌دار ریل گذاری مقررات است، اهمیت دوچندانی دارد؛ چرا که سرنوشت آحاد مختلف مردم را با وضع قوانین متناسب با نیاز کشور مشخص و تعیین می‌کند.

دبیر ستاد انتخابات استان سمنان با یادآوری نام‌نویسی پنج نفر برای انتخابات مجلس خبرگان اظهار کرد: برخی از داوطلبان ادامه رقابت انصراف دادند یا رد صلاحیت شدند و در نهایت یک نفر به عنوان داوطلب در انتخابات مجلس خبرگان رهبری از استان سمنان تایید صلاحیت شد.

دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری یازدهم اسفند برگزار می‌شود.

منبع: ایرنا

پ ن ۱: استان سمنان فقط یک نماینده در مجلس خبرگان دارد و عملا فضای رقابتی در انتخابات خبرگان در استان سمنان دیگر معنی و مفهومی ندارد با توجه به یک شرکت کننده!!!

پ ن ۲: بعد از رد صلاحیت های گسترده در انتخابات مجلس در انتخابات خبرگان نیز فقط یک داوطلب تایید صلاحیت شد و ۸۰ درصد داوطلبان یا رد صلاحیت شدند یا گویا منصرف شده اند!!

پ ن ۳: پیش تر پایگاه خبری پیام گوی سمنان از عدم ثبت نام آیت الله شاهچراغی (نماینده فعلی استان در خبرگان)  و حجت الاسلام مطیعی (نماینده ولی فقیه در استان) در این دوره از انتخابات مجلس خبرگان خبر داده بود!!!

اشتراک گذاری
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *