امروز دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳
هواشناسی استان سمنان؛

بارش بیش از ۳۰ میلیمتر باران در ایستگاه پیغمبران سمنان

در ۴۸ ساعت گذشته، ایستگاه پیغمبران در شهرستان سمنان با ۳۰.۵ میلیمتر بیشترین بارندگی را در استان سمنان داشته است.
کد خبر: 20313
زمان انتشار: ۲۸ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۹:۰۲ بعد از ظهر -
98 بازدید

هواشناسی استان سمنان؛

بارش بیش از ۳۰ میلیمتر باران در ایستگاه پیغمبران سمنان

کارشناس پیش‌بینی هواشناسی استان سمنان از بارش بیش از ۳۰ میلیمتری باران در برخی نقاط این استان در شب و روز گذشته خبر داد.

 

مریم خراط‌ها اظهار کرد: در ۴۸ ساعت گذشته، ایستگاه پیغمبران در شهرستان سمنان با ۳۰.۵ میلیمتر بیشترین بارندگی را در استان سمنان داشته است. همچنین ایستگاه ابرسج با ۳۰ میلیمتر بارندگی و مجن با ۲۷.۵ میلیمتر بعد از پیغمبران بیشترین بارندگی ثبت‌شده در ۴۸ ساعته گذشته را داشتند. همچنین طزره با ۲۵ میلیمتر و مهدیشهر با ۲۴.۲ میلیمتر بارندگی‌های خوبی داشتند.

 

وی با اشاره به بارش در شهرهای بزرگ استان، بیان کرد: در سمنان بارش ۱۳.۲۱ میلیمتر و در شاهرود بارش ۱۶.۶ میلیمتری گزارش شده است.

 

کارشناس پیش‌بینی هواشناسی استان سمنان درباره کمینه و بیشینه دما در استان، گفت: صبح امروز ۲۸ بهمن ماه فولادمحله با منفی یک درجه سانتیگراد سردترین نقطه و باغستان با ۲۱ درجه سانتیگراد گرمترین نقطه در استان سمنان گزارش شده‌اند.

وی با بیان اینکه به‌دلیل دمای بالا در ۴۸ ساعته گذشته، بارش برفی در استان گزارش نشده است، ادامه داد: با توجه به کاهش محسوس دما از امروز تا دوشنبه در نقاط مرتفع و کوهستانی استان شاهد بارش احتمالی برف خواهیم بود.

خراط‌ها با اشاره به کاهش محسوس دما در روزهای آینده، بیان کرد: روزهای یکشنبه و دوشنبه این هفته شاهد کاهش ۸ تا ۱۵ درجه‌ای دما در استان سمنان خواهیم بود.

وی از تداوم بارش‌ها در استان در روزهای پیش رو خبر داد و گفت: امروز بارش‌ها در بیشتر نقاط استان ادامه دارد و امروز با توجه به کاهش دما در نقاط مرتفع استان شاهد بارش برف خواهیم بود.

او با اشاره به صدور هشدار نارنجی در استان در روزهای گذشته، ادامه داد: برای امروز بارش باران، رگبار و رعد و برق و احتمال تگرگ در بیشتر نقاط استان و برای فردا بارش برف، مه‌آلودگی و احتمال کولاک در نقاط کوهستانی و مرتفع استان پیش‌بینی شده است.

کارشناس پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان سمنان افزود: میزان بارش‌های امروز در مقایسه با بارش‌های شبانه‌روز گذشته کمتر خواهد بود.

منبع: ایسنا

اشتراک گذاری
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *