امروز سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳
نماینده تام الاختیار دانشگاه سمنان در برگزاری آزمون‌های سراسری؛

آغاز رقابت ۷۰۰۰ داوطلب آزمون‌های دکتری و کارشناسی ارشد در استان سمنان

آزمون دکتری تخصصی و کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۴۰۳ با رقابت هفت‌هزار و ۲۲۰ داوطلب در استان آغاز شد.
کد خبر: 20431
زمان انتشار: ۴ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۹:۰۵ بعد از ظهر -
66 بازدید

نماینده تام الاختیار دانشگاه سمنان در برگزاری آزمون‌های سراسری؛

آغاز رقابت ۷۰۰۰ داوطلب آزمون‌های دکتری و کارشناسی ارشد در استان سمنان

نماینده تام الاختیار دانشگاه سمنان در برگزاری آزمون‌های سراسری گفت: آزمون دکتری تخصصی و کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۴۰۳ با رقابت هفت‌هزار و ۲۲۰ داوطلب در استان آغاز شد.

 

فرزین یغمایی روز جمعه به خبرنگاران افزود: آزمون دکتری تخصصی و کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۴۰۳ در ۲ نوبت صبح و عصر امروز جمعه چهارم اسفند در استان سمنان همزمان با سراسر کشور برگزار می‌شود.

 

وی افزود: یکهزار و ۶۵۲ داوطلب در مقطع دکتری و پنج هزار و ۵۶۸ داوطلب در مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۴۰۳ روی صندلی رقابت می نشینند.

 

وی ادامه داد: از مجموع داوطلبان دکتری در استان سمنان ۸۴۲ نفر مرد و ۸۱۰ نفر بانو هستند.

به گفته نماینده تام الاختیار دانشگاه سمنان در برگزاری آزمون‌های سراسری، از تعداد کل داوطلبان مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته در استان ۲ هزار و ۴۷۳ نفر مرد و سه هزار و ۹۵ نفر بانو هستند که بانوان در آزمون ورودی مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۴۰۳ پیشی گرفته اند.

وی بیان کرد: آزمون دکتری تخصصی سال ۱۴۰۳ با شرکت ۸۹۹ داوطلب درحوزه امتحانی دانشگاه سمنان برگزار می شود که از این تعداد ۴۳۵ داوطلب را بانوان و ۴۶۴ داوطلب را نیز آقایان تشکیل می دهند.

یغمایی تصریح کرد: آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۴۰۳ نیز با شرکت ۲هزار و ۹۳۴ داوطلب در دانشکده‌های مهندسی برق و کامپیوتر، مهندسی عمران، پردیس علوم پایه و علوم انسانی دانشگاه سمنان برگزار می شود.

نماینده تام الاختیار دانشگاه سمنان در برگزاری آزمون‌های سراسری با بیان اینکه بانوان بیشترین میزان داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۴۰۳ را در حوزه امتحانی دانشگاه سمنان به خود اختصاص داده اند، ابراز کرد : از مجموع داوطلبان مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته یکهزار و ۴۸۴ نفر بانو و یکهزار و ۱۴۶ نفر آقا هستند.

منبع: ایرنا

اشتراک گذاری
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *