امروز شنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۳

کاهش ۴۲ درصدی وقوع سرقت از مغازه‌ها در استان سمنان!

کد خبر: 21944
زمان انتشار: ۱۷ تیر ۱۴۰۳ - ۱۹:۴۸ بعد از ظهر -
99 بازدید

رییس پلیس پیشگیری استان سمنان؛

کاهش ۴۲ درصدی وقوع سرقت از مغازه‌ها در استان سمنان!

رییس پلیس پیشگیری سمنان در این بار گفت: سرقت از مغازه در این استان کاهش ۴۲درصدی در خرداد ۱۴۰۳ در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته داشت.

 

سرهنگ حسن رستمیان روز شنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: تلاش‌ و فعالیت کارکنان کلانتری و پاسگاه‌های سمنان، منجر به کاهش ۴۲ درصدی وقوع سرقت مغازه‌های این استان شد.

 

وی با اشاره به ضرورت افزایش توان عملیاتی در اجرای وظایف و ماموریت‌های سازمانی افزود: صاحبان صنوف و کسبه می توانند برای ایمنی بیشتر از تجهیزاتی مانند سامانه‌های هوشمند، دزدگیر، دوربین مداربسته و درهای ضدسرقت استفاده کنند و یا با مراجعه به شرکت های خدماتی حفاظتی و مراقبتی انتظام که تحت نظارت پلیس پیشگیری فعالیت می‌کنند ، برای محل کسب خود، نگهبانی مطمئن استخدام کنند.

 

رییس پلیس پیشگیری سمنان با اشاره به اینکه ارتقا امنیت و آرامش نیازمند مشارکت همگانی است، تصریح کرد: برای تحقق اهداف مورد نظر در حوزه امنیت و پیشگیری نیازمند همکاری و مشارکت بیش از پیش همه شهروندان هستیم.

فرمانده انتظامی شاهرود گفت: سارق اماکن خصوصی با اعتراف به ۱۲ فقره سرقت در این شهرستان دستگیر شد.

سرهنگ علیرضا شائینی دراین باره افزود: در پی وقوع چند فقره سرقت اماکن خصوصی در شاهرود دستگیری سارق یا سارقان احتمالی به صورت ویژه در دستور کار ماموران انتظامی کلانتری ۱۴ رویان این شهرستان قرار گرفت.

وی با بیان اینکه پلیس با انجام اقدامات فنی در منطقه موفق به شناسایی و دستگیری سارق سابقه دار اماکن خصوصی شد، ادامه داد: متهم ۴۰ ساله در تحقیقات پلیس به ۱۲ فقره سرقت اماکن خصوصی از قبیل ، تابلو برق، لوازم خانه و باغ اعتراف کرد.

فرمانده انتظامی شاهرود از تحویل سارق به مراجع قضایی اشاره و به شهروندان توصیه کرد: هشدارها و توصیه های پلیس را جدی گرفته و با انجام اقدام‌های پیشگیرانه ساده از سرقت اماکن خصوصی توسط سارقان و مجرمان حرفه‌ای جلوگیری کنند.

منبع: ایرنا

اشتراک گذاری