امروز سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳
نماز جمعه این هفته 8 اردیبهشت 1402؛

با ائمه جمعه استان سمنان در نماز جمعه این هفته ۸ اردیبهشت ۱۴۰۲

کد خبر: 14837
زمان انتشار: ۸ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۲۰:۴۴ بعد از ظهر -
367 بازدید

نماز جمعه این هفته ۸ اردیبهشت ۱۴۰۲؛

با ائمه جمعه استان سمنان

سمنان

 

امام جمعه موقت سمنان ضمن اشاره به ضرورت توجه به وضعیت معیشتی کارگران، گفت: مسئولان به خصوص دولتی‌ها باید بتوانند بین دستمزد کارگران و کارمندان یک تعادل مناسب ایجاد کنند.

 

حجت الاسلام غلامحسین مهدوی نژاد در خطبه‌های نماز جمعه این هفته سمنان به میزبانی مصلای این شهر ضمن گرامی داشت روز کار و کارگر و با بیان اینکه کارگران ستون فقرات و اسکلت اصلی توسعه و پیشرفت و آبادانی در کشورمان هستند، ابراز کرد: توجه به وضعیت معیشتی کارگران ضرورت دارد.

 

وی با اشاره به اهمیت کار کارگران در اقتصاد کشور، افزود: مسئولان به خصوص دولتی‌ها باید بتوانند بین کارگران و کارمندان یک تعادل مناسب ایجاد کنند.

امام جمعه موقت سمنان کارگران را میدان دار رشد تولید دانست و تاکید کرد: باید به این قشر بیش از پیش بها داده شود و همانطور که رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز فرموده‌اند اگر پیشرفت می‌خواهیم باید برقراری عدالت نیز همراه با پیشرفت بیش از پیش مورد توجه باشد.

مهدوی نژاد در ادامه ضمن اشاره به گرامی داشت مقام معلم و سالروز شهادت شهید مطهری، بیان کرد: این شهید بزرگوار شهید تبیین محسوب می‌شود چرا که ایشان تبیین را سرلوحه خود قرار داده بود.

وی با بیان اینکه جهاد تبیین خنثی‌کننده دسیسه شوم بدخواهان نظام و انقلاب اسلامی است، افزود: یکی از انتظارات ما از معلمان این است که بر تعلیم و تربیت دانش‌آموزان در پرورش نوجوانان و جوانان انقلابی، تمرکز داشته باشند.

امام جمعه موقت سمنان ضمن اشاره به رسالت‌های شوراهای اسلامی شهرها و روستا نیز بیان کرد: این نهادها که با رأی مستقیم مردم نیز انتخاب می‌شوند در امور یک منطقه شامل عمرانی، فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی و… بسیار تأثیرگذار هستند.

مهدوی نژاد سرعت‌بخشی در حوزه عمران و آبادانی شهرها و روستاها را یکی از رسالت‌های مهم شوراهای اسلامی دانست و گفت: شوراها تلاش کنند تا مسائل مردم با سهولت بیشتری رفع شود.

وی همچنین به سخنان هفته گذشته رهبر معظم انقلاب اسلامی در خطبه‌های نماز عید سعید فطر اشاره کرد و بیان داشت: همانطور که معظم له نیز فرمودند امروز اتحاد و هم افزایی بیش از هر چیز در کشورمان نیاز است.

 

شاهرود

 امام جمعه موقت شاهرود بابیان اینکه در هفته معلم می‌بایست تکریم فرهنگیان در اولویت قرار گیرد، گفت: انتظار می‌رود مسئولان برای حل مشکلات مادی معلمان تلاش کنند.

حجت‌الاسلام حمید عبداللهیان ظهر آدینه در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شاهرود به میزبانی مصلا مدرسه قلعه این شهر، ضمن بیان اینکه در هفته معلم تکریم فرهنگیان و معلمان باید در اولویت قرار گیرد، ابراز داشت: با توجه به اینکه پیشرفت یک کشور از دل آموزش و پرورش بر می‌خیزد لذا توجه به حوزه معلمان و حل مشکلات امری لازم و ضروری است.

وی ضمن بیان اینکه مشکلات جامعه فرهنگیان و معلمان بر کسی پوشیده نیست، افزود: حل مشکل این بخش از جامعه هزینه نیست و به نوعی سرمایه گذاری برای جامعه فردای یک کشور محسوب می‌شود و از مسئولان انتظار می‌رود برای این موضوع چاره‌ای تدبیر کنند.

امام جمعه موقت شاهرود بابیان اینکه می‌بایست برای حل چالش‌های موجود در حوزه آموزش و پرورش قدم‌های مؤثری برداشت، ابراز داشت: یکی از نقش‌های معلمان در شخصیت سازی دانش آموزان است و این مهم می‌طلبد برای انسان سازان نسل فردای یک کشور تلاش مضاعف صورت گیرد.

عبداللهیان ضمن بیان اینکه می‌بایست برای معلمانی که چنین مسئولیت خطیری در جامعه دارند، به نحو شایسته تکریم و تقدیر انجام شود، تصریح کرد: حل نیازهای مادی فرهنگیان و معلمان می‌تواند بهترین تقدیر از این بخش جامعه باشد.

وی ضمن بیان اینکه معلمان انسان سازان آینده این سرزمین هستند، افزود: رفع نیازهای اصلی و اساسی فرهنگیان موضوعی که باید مورد توجه مسئولان وزارت آموزش و پرورش واقع شود.

 

مهدیشهر

امام جمعه موقت مهدی‌شهر با بیان اینکه نقش معلمان به عنوان مجریان آموزش عمومی و الگوهای اولیه دانش آموزان بسیار مهم است، گفت: معلمان نقش انسان‌ساز را دارند.

حجت الاسلام علی سقائیان در خطبه‌های نماز جمعه این هفته مهدی‌شهر، به میزبانی مصلی ضمن اشاره به سالروز تخریب قبور مطهر ائمه اطهار (ع) در بقیع، تاکید کرد: امروز که شرایطی پیش آمده و در دولت اقداماتی برای بهبود روابط با عربستان صورت گرفته امیدواریم که ستاد بازسازی عتبات عالیات همانطور که در عراق و سوریه اقدامات شایسته‌ای را صورت داده، با رایزنی‌هایی بتواند برای ائمه اطهار (ع) و بزرگان دینمان در بقیع نیز دست کم یک مکان مناسب را ایجاد کند تا از این شرایط خارج شود.

ضمن گرامیداشت سالروز تأسیس شوراهای اسلامی شهرها و روستاهای کشور و با بیان اینکه هدف از تشکیل شوراها، مشارکت عمومی مردم در سرنوشتشان است، بیان کرد: این رویه درست در مقابل استبداد و یکه گویی فرمان روایان ایجاد شده تا مردم بتوانند بر امور دخیل باشند.

امام جمعه موقت مهدی‌شهر ضمن اشاره به رسالت‌های شوراهای اسلامی بیان کرد: نظارت یکی از ارکان رسالت‌های شوراهای اسلامی است و لذا شوراها تشکیل داده شده که اراده مردم بتواند در برابر کسانی که قصد چپاول دارند، بایستد.

سقائیان با اشاره به اینکه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در قانون اساسی خود شیوه اداره کشور را بر آرای عمومی در نظر گرفته است، بیان کرد: رأی دادن در واقع یک نوع ابزار تحقق حاکمیت اراده‌های مردم محسوب می‌شود از سوی دیگر همراهی مردم با شوراهای اسلامی شهرها و روستاها نیازمند فراهم بودن بسترهای مناسب فرهنگی و اجتماعی است که ایجاد آن بر عهده شوراهای اسلامی خواهد بود.

وی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب اسلامی بر اجرای وظایف شوراهای اسلامی شهرها و روستاها تاکید دارند و مردم نیز باید آن را مطالبه کنند، افزود: معظم‌له تاکید دارند که برطرف کردن معضلات شهرها و روستاها یکی از رسالت‌های شوراهای اسلامی است و مردم باید آن را از این مجموعه‌هایی که با رأی خودشان بر سر کار آمده‌اند، طلب کنند.

امام جمعه موقت مهدی‌شهر با بیان اینکه تسهیل امور مردم در کارهای مرتبط با شهرداری‌ها دیگر رسالت شوراهای اسلامی است، تاکید داشت: شورای شهر باید زمانی که مردم در گیر و دار بروکراسی و نظارت‌ها، استعلام‌ها و … شهرداری گرفتار می‌شوند، پا در میان بگذارد و امور مردم را تسهیل کند از سوی دیگر رهبر معظم انقلاب اسلامی تاکید دارند که دیگر رسالت شوراها، سالم سازی محیط زیست زندگی مردم است.

سقائیان ضمن تاکید بر اینکه حفظ اصالت اسلامی و ملی در ساخت و سازها به تعبیر رهبر معظم انقلاب اسلامی یکی دیگر از رسالت‌های شوراهای اسلامی شهرها و روستاها است، گفت: نباید به گونه‌ای شود که آپارتمان‌ها مشرف به خانه‌های مردم شود در نتیجه باید شهر به شکلی توسعه یابد که یک منطقه مختص به آپارتمان‌ها و منطقه دیگر مختص به ویلایی‌ها باشد.

وی همچنین ضمن گرامی داشت هفته معلم و یاد شهید مطهری گفت: یکی از مهمترین موضوعاتی که باید در مقوله آموزش و پرورش به آن توجه شود، الگو سازی برای نوجوانان و نونهالان و آینده سازان ایران اسلامی است لذا ترویج دیدن داری در مدارس باید به مثابه یک ضرورت جدی گرفته شود.

امام جمعه موقت مهدی‌شهر با بیان اینکه نقش معلمان به عنوان مجریان آموزش عمومی و الگوهای اولیه دانش آموزان بسیار مهم است، بیان کرد: معلمان جامعه انسان سازان نسل بعدی ما هستند و لذا معلمان نقش حیاتی دارند لذا اگر معلمان متدین باشند، دانش آموزان با دین را نیز تربیت کرده و تحویل جامعه می‌دهد لذا امام خمینی (ره) نقش معلمان را هم پای انبیا دانستند.

آرادان

 امام جمعه آرادان گفت: حضور مردم در صحنه‌های ملی و سیاسی بزرگترین رفراندوم است.

حجت الاسلام جلیل شریفی نیا در خطبه‌های این هفته نماز جمعه آرادان به میزبانی مسجد صاحب‌الزمان (عج) ضمن اشاره به روز معلم و سالروز شهادت شهید مطهری، بیان کرد: امام (ره) درباره این شهید بزرگوار فرمودند «مطهری پاره تن من بود و خلاصه وجود من محسوب می شد» و این نشان از عظمت شخصیت والای این شهید دارد چرا که امام درباره کمتر شخصیتی این چنین سخن می‌گفتند.

وی با بیان اینکه امام خمینی (ره) درباره ایشان فرمودند «تمام آثار و کتاب‌های ایشان ۱۰۰ درصد اسلامی است»، افزود: مطهری شخصیتی بود که امام (ره) فرمودند «امید آینده بود» اما دشمن چنین شخصیت‌هایی را از ما گرفت و نگذاشت که بهشتی‌ها، مطهری‌ها، مفتح‌ها، قدوسی ها و.. برای ما بمانند.

امام جمعه آرادان همچنین ضمن اشاره به سخنرانی رهبر معظم انقلاب اسلامی در نماز عید سعید فطر و در جمع دانشجویان و جوانان، بیان کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی پاسخ کسانی که دم از رفراندوم می‌زنند، را اینگونه دادند که کجای دنیا برای هر مسئله‌ای به نظر مردم مراجعه می‌شود؟

شریفی نیا افزود: امام خمینی (ره) را همه دوست داشتند و زمانی که آمدند ۳۵ میلیون نفر جمعیت ایران عاشق ایشان بودند و نیازی به رأی گیری برای جمهوری اسلامی نبود اما ایشان فرمودند که باید جمهوری اسلامی به رأی گذارده شود و ۹۸ درصد مردم به آن رأی دادند.

امام جمعه آرادان بیان داشت: آیا سیل جمعیتی که در مصلای تهران و خیابان‌های منتهی به آن پشت سر رهبر معظم انقلاب اسلامی ایستادند، بزرگترین رفراندوم نیست؟ کسانی که مدام شعار می‌دهند این تصاویر و حضور مردم را ببینند.

شریفی نیا با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند که مردم یک کشور سلایق مختلف دارد و نگاه‌های مختلف بر آن کشور حاکم است لذا ایرادی ندارد که کسی درباره موضوعات نظر بدهد اما باید در کنار هم مهربانانه زندگی کنیم و حدود اسلامی را رعایت کنیم. به حمد الله وضعیت امروز خیلی بهتر شده و کماکان نیز از بانوان مان می‌خواهیم که موضوع حجاب و عفاف را بازهم جدی تر بگیرند.

وی در ادامه صحبت‌های خود ضمن اشاره به هشتم شوال سالروز تخریب قبور ائمه مدفون در بقیع بیان داشت: وهابیت بی خرد، کوته فکر، متعصب و متحجر، این فرقه ضاله منحرف تأسیس شده از طریق استعمار انگلیس با جهالت و دشمنی نسبت به اهل بیت (ع) وارد بقیع در مدینه شده و قبور ائمه مظلوم (ع) را تخریب ساختند و مصیبتی برای شیعیان رقم زدند آن هم به بهانه شرک و ساختن مقبره؛

امام جمعه آرادان با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند که اگر اینها قدرت و جرأت پیدا می‌کردند، قبر مطهر پیامبر (ص) را هم با خاک یکسان می‌ساختند، تاکید کرد: وهابیت می‌گویند که اگر کسی به زیارت امام رضا (ع) یا پیامبر (ص) برود شرک است اما خودشان در برابر طاغوت‌های زمان کرنش کرده و در برابر آمریکا خاکساری می‌کنند و آن را شرک نمی‌دانند.

شریفی نیا این افکار را پوسیده و خرافی دانست و گفت: فردا روز مصیبت عالم اسلام است هرچند شجره خبیثه وهابیت روز به روز تضعیف می‌شود و اگر در دولت حجت الاسلام رئیسی نیز اقداماتی را صورت داده‌اند آن هم بعد هم از هفت الی هشت سال، از موضع ضعف است وگرنه اگر آن قدرت هشت سال قبل را داشتند پای میز مذاکره و روابط نمی‌آمدند، ما هرگز فراموش نمی‌کنیم که رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند که تسلیحات عربستان روزی به دست مجاهدان خدا خواهد افتاد همانطور که امام خمینی (ره) فرمودند انقلاب مردم ایران نقطه آغاز برای انقلاب حضرت حجت (عج) در جهان است.

منبع: مهر

اشتراک گذاری
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *