امروز دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳
معاون استاندار سمنان؛

خانواده‌های پرجمعیت استان سمنان زمین ۲۰۰ متری دریافت می‌کنند

برای این منظور افرادی که سه فرزند یا بیشتر دارند می‌توانند در یک سامانه مربوط به همین موضوع ثبت نام کرده و در فهرست قرار بگیرند.
کد خبر: 14855
زمان انتشار: ۹ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۲۰:۰۹ بعد از ظهر -
293 بازدید

معاون استاندار سمنان؛

خانواده‌های پرجمعیت استان سمنان زمین ۲۰۰ متری دریافت می‌کنند

معاون استاندار سمنان با بیان اینکه در راستای اجرای قانون جمعیت و جوانی خانواده‌های پرجمعیت استان زمین‌های ۲۰۰متری دریافت کردند، گفت: این افراد در قالب نهضت ملی می‌توانند خانه بسازند.

 

محمد حمیدی ضمن بیان اینکه واگذاری واجدان شرایط قانون حمایت از از خانواده و جوانی جمعیت در استان سمنان زمین دریافت می‌کنند، تاکید کرد: برای این منظور افرادی که سه فرزند یا بیشتر دارند می‌توانند در یک سامانه مربوط به همین موضوع ثبت نام کرده و در فهرست قرار بگیرند.

 

وی با بیان اینکه ۴۷۷ نفر در سامانه مربوط در استان سمنان ثبت نام کردند، افزود: دستورالعملی در این باره وجود دارد که در آن اعلام شده حداکثر تا ۲۰۰ متر مربع زمین به صورت انفرادی به خانواده‌های واجد شرایط اهدا می‌شود.

 

معاون عمرانی استاندار سمنان با بیان اینکه هزینه زمین و آماده سازی آن برای این خانواده‌ها بسیار مناسب بوده که بعد از دو سال تنفس، بازپرداخت هشت ساله مشمول آنها خواهد شد، ابراز کرد: این قانون تا ۲۰۰ متر مربع زمین است و اگر زمین بیش از این میزان باشد مابقی آن به صورت نقدی و به قیمت روز محاسبه و از مردم دریافت می‌شود.

حمیدی با بیان اینکه زمین برای این واجدان شرایط، به صورت انفرادی داده می‌شود تا بتوانند در ۲۰۰ متر مربع زمین، خانه ویلایی بسازند، بیان کرد: کسانی که از ۲۴ آبان ماه ۱۴۰۰ به بعد، فرزند سوم، چهارم یا بیشتر آنها متولد شده باشد.

وی با بیان اینکه این یک امتیاز ویژه دولت است که بتوانیم برای ارتقای جمعیت، تسهیلگری کنیم، ابراز کرد: قانون گذار به دنبال این است که مشوق‌هایی برای افزایش جمعیت در نظر گرفته شود که یکی از این مشوق‌ها، اعطای زمین به صورت شرایط آسان و ویژه خواهد بود.

معاون عمرانی استاندار سمنان با بیان اینکه این زمین‌ها شرط ساخت هم برای سند ندارند و زمانی که متقاضی اقساط خود را پرداخت کند، سند به نام او می‌شود، گفت: تمام این مسائل برای تسهیل در واگذاری زمین و خانه دار کردن خانواده‌های پرجمعیت صورت می‌گیرد.

منبع: مهر

اشتراک گذاری
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *