امروز سه شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۳
مدیرکل میراث فرهنگی استان سمنان؛

برگزاری رویداد بین‌المللی جاده ابریشم در سمنان

این رویداد فرصت طلایی برای جذب سرمایه‌گذاران ملی و بین‌المللی برای استان سمنان است.
کد خبر: 17088
زمان انتشار: ۳۱ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۷:۳۳ بعد از ظهر -
220 بازدید

مدیرکل میراث فرهنگی استان سمنان؛

برگزاری رویداد بین‌المللی جاده ابریشم در سمنان

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان سمنان با اشاره به برگزاری رویداد بین‌المللی گردشگری جاده ابریشم در این استان گفت: این رویداد فرصت طلایی برای جذب سرمایه‌گذاران ملی و بین‌المللی برای استان سمنان است.

 

امیر کرم‌زاده ، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان سمنان در جلسه هماهنگی نخستین نشست شهرداران این استان با محوریت برگزاری رویداد بین‌المللی گردشگری جاده ابریشم اظهار کرد: این رویداد با حضور ۲۰ سفیر و ۲۰ وزیر گردشگری از کشورهای عضو اتحادیه جاده ابریشم برگزار می‌شود و فرصتی منحصربه‌فرد و طلایی برای جذب سرمایه‌گذاران در سطح ملی و بین‌المللی در استان سمنان است.

 

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان سمنان افزود: باید برنامه‌هایی که برای این رویداد بین‌المللی در استان سمنان برگزار می‌شود در سطح بین‌المللی باشد؛ زیرا سمنان نماینده جمهوری اسلامی ایران در اتحادیه شهرهای گردشگری جاده ابریشم است و همکاری تمام دستگاه‌های اجرایی و حتی بخش خصوصی در برگزاری این اتفاق مهم لازم است.

 

کرم‌زاده برگزاری جلسات و نشست‌های تخصصی برای این رویداد را امری مهم دانست و گفت: آماده‌سازی افکار عمومی، معرفی ظرفیت‌های گردشگری استان، تقویت زیرساخت‌های لازم برای حضور گردشگران خارجی در استان سمنان باید با برنامه‌ریزی‌های تخصصی صورت گیرد و هرچه زودتر اقدامات لازم برای ایجاد زیرساخت‌های برگزاری این رویداد انجام شود.

وی با اشاره به اینکه در کشور ۲۹۳ رشته صنایع دستی وجود که از این تعداد ۵۲ رشته در استان فعال است، افزود: ما می‌توانیم در این رویداد با بازاریابی به تجاری‌سازی صنایع دستی استان سمنان و صادرات آن از مبدأ استان سمنان به کشورهای دیگر برای نخستین بار دست پیدا کنیم.

حسین موسوی، رئیس دبیرخانه بین‌المللی سمنان در اتحادیه شهرهای جاده ابریشم گفت: این رویداد انقلابی در ابعاد اقتصادی، گردشگری، توسعه شهری، فرهنگی و… برای ایران به ویژه استان سمنان است و نیاز است پذیرای گردشگران کشورهای مختلف در تمامی شهرهای استان پهناور سمنان و از ظرفیت‌های آن‌ها در تمامی شهرهای استان سمنان استفاده کنیم.

وی افزود: امید است با اجرای برنامه‌های پیش‌بینی‌شده، شاهد ثمربخشی هرچه بیشتر این رویداد برای توسعه استان سمنان باشیم.

به گزارش فارس، جلسه هماهنگی نخستین رویداد بین‌المللی گردشگری جاده ابریشم با حضور مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان سمنان، رئیس دبیرخانه بین‌المللی سمنان در اتحادیه شهرهای جاده ابریشم، شهرداران استان سمنان، اعضای شورای اسلامی شهر سمنان و رئیس دانشکده گردشگری دانشگاه سمنان در دانشگاه سمنان برگزار شد.

این رویداد با مشارکت اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان سمنان، دبیرخانه بین‌المللی سمنان در اتحادیه شهرهای جاده ابریشم ایران، دانشگاه سمنان، شورای اسلامی شهر و شهرداری سمنان در فروردین ۱۴۰۳ در استان سمنان برگزار می‌شود.

منبع: فارس

اشتراک گذاری
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *