امروز جمعه ۱ تیر ۱۴۰۳
رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان سمنان؛

پذیرش دانشجو با تضمین اشتغال در استان سمنان

پذیرش دانشجو در دو مقطع کاردانی و کارشناسی با تضمین اشتغال در علمی و کاربردی های این استان برای نخستین بار خبر داد.
کد خبر: 17224
زمان انتشار: ۷ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۷:۰۸ بعد از ظهر -
521 بازدید

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان سمنان؛

پذیرش دانشجو با تضمین اشتغال در استان سمنان

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان سمنان از پذیرش دانشجو در دو مقطع کاردانی و کارشناسی با تضمین اشتغال در علمی و کاربردی های این استان برای نخستین بار خبر داد.

 

دکتر سعید محمدیان سمنانی با اعلام این خبر اظهار کرد: دانشگاه جامع علمی‌کاربردی همسو با فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر ضرورت آمایش دقیق رشته‌ها و پذیرش دانشجو متناسب با نیازهای کشور و سیاست‌های کلان توسعه اشتغال کشور، به دنبال تسهیل دستیابی جوانان به اشتغال اثربخش و تبدیل نهضت اشتغال به پروژه ملی است.

 

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان سمنان تصریح کرد: ایجاد تحول در آموزش عالی نیازمند تغییر نگرش در برنامه¬ریزی¬ها به گونه‌ای است که اشتغال پایدار دانشجویان و دانش آموختگان تضمین شود.

 

دکتر محمدیان سمنانی خاطرنشان کرد: دانشگاه جامع علمی کاربردی به عنوان پیشران این تغییر نگرش مطابق با سند چشم انداز توسعه و براساس تحلیل تخصصی وضعیت فعلی آموزش عالی، طرح آمایش آموزش عالی علمی کاربردی را تدوین و الگوی توسعه متوازن و هدفمند اجرای دوره های علمی کاربردی را اجرا کرده است.

وی ادامه داد: این دانشگاه با مشارکت بخش خصوصی و با برخورداری از وی‍‍‍‍‍‍‍ژگی منحصر به فرد ارتباط مستقیم و بی واسطه با بازار کار، بر پذیرش دانشجو مطابق اولویت‌های کشور و نیاز محور کردن رشته‌های تحصیلی متمرکز شده و با بهره گیری از تجارب پیشگامی در آموزش‌های شغلی، با برنامه‌ریزی شغلی برای ارتقای توانمندی نیروی انسانی از طریق بکارگیری مستقیم یا غیرمسقیم و هدایت برای خوداشتغالی و اشتغال‌آفرینی نسبت به مشارکت در تسهیل اشتغال اقدام می‌کند.

رئیس دانشگاه جامع علمی‌کاربردی استان سمنان گفت: در پذیرش مهرماه امسال دانشگاه جامع علمی‌کاربردی با رویکرد جدید تعهد اشتغال دانشجویان توسط واحدهای متقاضی اجرای دوره در حین یا پس از فراغت از تحصیل و باتوجه به سیاست‌های اشتغال استان، به منظور پاسخگویی به نیاز نیروی انسانی متخصص در بخش‌های مختلف استان، اقدام به ایجاد ۱۰۸ نفر ظرفیت تعهد اشتغال مجموعا در ۶ کدرشته محل در مقطع کاردانی فنی و ۲ کد رشته محل در مقطع کارشناسی حرفه ای و  دو کدرشته ‌محل در مقطع مهندسی فناوری در دومرکز آموزش علمی‌کاربردی استان نموده است.

دکتر محمدیان سمنانی افزود: ثبت‌نام از تمامی داوطلبان ورود به دوره‌های مهندسی فناوری و کارشناسی حرفه‌ای ناپیوسته دانشگاه جامع علمی‌کاربردی برای پذیرش مهرماه ۱۴۰۲ از ۵ شهریورماه آغاز و تا ۱۱ شهریورماه ادامه ادامه دارد.

وی تصریح کرد: ثبت نام دوره های کاردانی فنی و کاردانی حرفه‌ای ناپیوسته این دانشگاه نیز از ۷ شهریورماه آغاز شده و تا ۱۳ شهریورماه ادامه می یابد.

منبع: ایسنا

اشتراک گذاری
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *