امروز جمعه ۱ تیر ۱۴۰۳
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان؛

واگذاری ۱۱۸ هزار هکتار از اراضی ملی در سمنان برای اجرای نهضت مسکن

۱۱۸ هزار هکتار از اراضی ملی در حریم شهری با تفاهنامه به اداره کل مسکن و شهرسازی به منظور اجرا و تکمیل طرح نهضت ملی مسکن واگذار شد.
کد خبر: 17321
زمان انتشار: ۱۲ شهریور ۱۴۰۲ - ۲۲:۱۹ بعد از ظهر -
355 بازدید

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان؛

واگذاری ۱۱۸ هزار هکتار از اراضی ملی در سمنان برای اجرای نهضت مسکن

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان گفت: ۱۱۸ هزار هکتار از اراضی ملی در حریم شهری با تفاهنامه به اداره کل مسکن و شهرسازی به منظور اجرا و تکمیل طرح نهضت ملی مسکن واگذار شد.

 

جعفر مرادی حقیقی روز یکشنبه به خبرنگاران خاطرنشان کرد: تغییر نمایندگی اسناد اراضی ملی از سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری به سازمان زمین و مسکن برای طرح نهضت ملی مسکن بوده است و منابع طبیعی موظف است اراضی شهرهای جدید که حریم آنها مشخص شده، به سازمان ملی زمین و مسکن واگذار کند.

 

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان استان سمنان اضافه کرد: این اراضی در حریم شهرها، زمین‌هایی بوده که طرح‌های مرتع‌داری، جنگل‌کاری و آبخیزداری در آنها انجام نشده است.

 

به گفته وی، همچنین در ۱۳ مورد ۱۳۰ هزار مترمربع از اراضی ملی در طرح هادی روستایی به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی واگذار شد.

وی با بیان اینکه مجموع استعلام‌های معادن در استان سمنان از ابتدای سال ۱۴۰۲ تاکنون ۴۰۱ فقره بوده است، گفت: با ۸۰ فقره از این استعلام‌ها موافقت شد.

وی اضافه کرد: همچنین واگذاری اراضی برای طرح‌های کشاورزی ۲۰ مورد و غیرکشاورزی ۳۱ مورد در مجموع واگذاری به میزان ۲ هزار و ۴۰۰ هکتار بود و ۱۳ مورد واگذاری زمین ۱۳ هکتاری به بنیاد مسکن استان سمنان به ثبت رسید.

مرادی حقیقی گفت: تغییر کاربری مجاز این زمین‌ها در یکسال اخیر با هدف توسعه مسکن در این استان انجام شد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان اضافه کرد:۴۰۱ استعلام مربوط به معادن در یکسال گذشته در این استان انجام و با ۸۰ فقره از آن‌ها موافقت و با ۳۱۸ مورد مخالفت شد.

منبع: ایرنا

اشتراک گذاری
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *