امروز جمعه ۱ تیر ۱۴۰۳
وزیر کشور در دامغان؛

انفجار در معدن یک اتفاق غیرمنتظره بود!

مسوولان معدن متعهدانه کار را دنبال کردند و بررسی‌ها نشان از رعایت نکات ایمنی دارد و انفجار در معدن یک اتفاق غیرمنتظره بود.
کد خبر: 17339
زمان انتشار: ۱۳ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۹:۴۴ بعد از ظهر -
219 بازدید

وزیر کشور در دامغان؛

انفجار در معدن یک اتفاق غیرمنتظره بود!

وزیر کشور با بیان اینکه دستورالعمل‌های ایمنی در معدن طزره دامغان بر پایه گزارش‌ها رعایت شده و ارتقای ایمنی پیگیری می‌شود، گفت: انفجار در معدن و جانباختن ۶ کارگر یک اتفاق غیرمنتظره ناشی از خروج گاز از حفره‌ها بود.

 

احمد وحیدی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگاران در معدن طزره دامغان افزود: انفجار در معدن زغال‌سنگ طزره دامغان زمانی رخ داد که کارگران در حال تخلیه معدن بودند، طبق آخرین بررسی تا دقایقی پیش از انفجار در این معدن تجمع گاز خاصی نبود.

 

وی بیان کرد: طبق بررسی‌ها، حفره گاز به ناآگاه باز و تجمع در تونل موجب حادثه شده است.

 

وزیر کشور اظهار کرد: حجم گاز پس از وقوع انفجار در معدن طزره دامغان به ۹۰۰ پی‌پی‌ام و بیش از حدمجاز بود که با اقدامات اولیه غلظت گاز به ۳۰ پی‌پی‌ام رسید و سپس امدادرسانی به معدنچیان محبوس در تونل آغاز شد.

وحیدی ادامه داد: پرهیز از اقدام‌های هیجان‌زده برای امدادرسانی به معدنچیان حادثه انفجار معدن زغال سنگ طزره دامغان مطلوب است، چرا که اگر امدادگران هیجان‌زده و بدون توجه به میزان غلظت گاز در تونل وارد ماجرا می‌شدند ممکن بود اتفاق‌های ناگوار بیشتری رخ دهد.

وی اضافه کرد: پس از انجام اقدام‌های اولیه و بهبود غلظت تجمع گاز در معدن طزره دامغان، نخستین پیکر معدنچی محبوس شده بر اثر انفجار در معدن سه بامداد خارج شد و خروج تمامی پیکر معدنچیان تا ساعت ۶ صبح دوشنبه طول کشید.

به گفته وزیر کشور، مسوولان معدن متعهدانه کار را دنبال کردند و بررسی‌ها نشان از رعایت نکات ایمنی دارد و انفجار در معدن یک اتفاق غیرمنتظره بود.

وی با بیان اینکه ارتقای ایمنی در معدن طزره دامغان پیگیری می‌شود، اظهار کرد: دستورالعمل مربوط به مراقبت و ایمنی از سوی مدیریت بحران ابلاغ شد و باید اجرای دقیق دستورالعمل‌ها بیش از پیش مدنظر باشد.

بهروز افروز ۴۰ ساله، قربانعلی کمال ۴۳ ساله، حسین غزائیان ۵۰ ساله، حمید ایزدی ۴۸ ساله، ابوالفضل غنایی ۵۱ ساله و محمد نعیمی صفت ۵۰ ساله در این حادثه جان باختند.

منبع: ایرنا

اشتراک گذاری
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *