امروز جمعه ۴ اسفند ۱۴۰۲
مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان سمنان؛

افزایش ۱۸ درصدی خرید تضمینی گندم در استان سمنان

خرید تضمینی گندم در این استان ۱۸ و نیم درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافت.
کد خبر: 17401
زمان انتشار: ۱۷ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۸:۰۰ بعد از ظهر -
156 بازدید

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان سمنان؛

افزایش ۱۸ درصدی خرید تضمینی گندم در استان سمنان

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان سمنان با اشاره به نزدیک شدن دوره پایان برداشت گندم، گفت: خرید تضمینی گندم در این استان ۱۸ و نیم درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافت.

 

عبدالرحیم تحصیلی ابراز کرد: طبق گزارش‌ها و بررسی‌ها، ۹۹ درصد خرید تضمینی گندم در استان سمنان انجام شد و طبق بخش‌نامه ملی ابلاغی اکنون فقط ۲ مرکز خرید ملکی در سمنان و شاهرود برای خرید تضمینی گندم فعال است.

 

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان سمنان اضافه کرد: میزان خرید تضمینی گندم امسال در مقایسه با سال ۱۴۰۰ افزایش ۶۸ و نیم درصدی دارد و از زمان آغاز برداشت تا سیزدهم شهریور ۷۵ هزار و ۹۸۰ تن گندم به ارزش ۱۱ هزار و ۴۲۲ میلیارد ریال از کشاورزان نقاط مختلف استان سمنان خرید تضمینی شد.

 

وی اضافه کرد که این مقدار خرید تضمینی گندم از شهرستان‌های سمنان، دامغان، شاهرود، میامی، سرخه، گرمسار و آرادان انجام شد.

تحصیلی افزود: بیشترین خرید تضمینی گندم در استان سمنان تا این لحظه مربوط به شهرستان میامی در شرق استان و سپس گرمسار در غرب استان سمنان بود.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان سمنان گفت: در زمان اوج برداشت گندم ۳۱ مرکز خرید تضمینی گندم در نقاط مختلف استان فعال بود.

امسال خرید تضمینی گندم مازاد بر نیاز کشاورزان با احتساب چهار درصد افت مفید و یک درصد افت غیرمفید با اصلاح قیمت از سوی دولت از ۱۱۵ هزار ریال به ۱۵۰ هزار ریال افزایش یافت.

منبع: ایرنا

اشتراک گذاری
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *