امروز جمعه ۱ تیر ۱۴۰۳
جانشین فرمانده انتظامی استان سمنان؛

کشف محموله ۱۰ میلیارد ریالی قارچ‌ توهم‌زا در شاهرود

در پی کسب خبری مبنی بر کشت و پرورش قارچ سمی توسط فردی در شهرستان شاهرود، موضوع به سرعت در دستور کار پلیس مبارزه با مواد مخدر شهرستان قرار گرفت.
کد خبر: 17392
زمان انتشار: ۱۷ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۷:۴۲ بعد از ظهر -
197 بازدید

جانشین فرمانده انتظامی استان سمنان؛

کشف محموله ۱۰ میلیارد ریالی قارچ‌ توهم‌زا در شاهرود

جانشین فرمانده انتظامی استان سمنان از کشف محموله ۱۰ میلیارد ریالی قارچ توهم‌زا از نوع «ماشروم» توسط ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر شهرستان شاهرود خبر داد.

 

سرهنگ سیدعلی میراحمدی روز جمعه در جمع خبرنگاران در تشریح این خبر، اظهار کرد: در پی کسب خبری مبنی بر کشت و پرورش قارچ سمی توسط فردی در شهرستان شاهرود، موضوع به سرعت در دستور کار پلیس مبارزه با مواد مخدر شهرستان قرار گرفت.

 

وی با بیان اینکه ماموران با اشراف اطلاعاتی و انجام تحقیقات محسوس و نامحسوس، موقعیت متهم را شناسایی کردند، افزود: پلیس مبارزه با مواد مخدر پس از هماهنگی قضایی متهم را دستگیر کرد.

 

سرهنگ میراحمدی با اشاره به اینکه ماموران در بازرسی از این کارگاه، هفت کیلوگرم قارچ سمی توهم‌زا کشف کردند، ابراز کرد: ارزش قارچ‌های مکشوفه بنا بر نظر کارشناسان بالغ بر ۱۰ میلیارد ریال برآورد شد.

جانشین فرمانده انتظامی استان سمنان تصریح کرد : متهم پس از تشکیل پرونده، به مرجع قضایی معرفی شد.

قارچ سمی مجیک «ماشروم» با نام فارسی «قارچ جادویی» از خانواده مواد مخدر توهم‌زا است، هاگ این قارچ از کشور کلمبیا وارد می‌شود و از جمله عوارض مصرف این ماده مخدر خطرناک، می توان به وحشت‌زدگی، روان‌پریشی، توهم بصری و شنیداری، شک و سوءظن اشاره کرد.

منبع: ایرنا

اشتراک گذاری
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *