امروز چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۳
معاون توانبخشی بهزیستی استان سمنان؛

توزیع ۴۹۰ سمعک در استان سمنان

در این راستا بهزیستی استان سمنان می‌کوشد تا با حداکثر توان خود مشکلات این توان خواهان را با خرید سمعک و غیره رفع کند.
کد خبر: 17460
زمان انتشار: ۲۰ شهریور ۱۴۰۲ - ۲۲:۲۸ بعد از ظهر -
226 بازدید

معاون توانبخشی بهزیستی استان سمنان؛

توزیع ۴۹۰ سمعک در استان سمنان

معاون توانبخشی بهزیستی استان سمنان از توزیع ۴۹۰ سمعک در استان خبر داد و گفت: دانش آموزان برای دریافت سمعک در اولویت قرار دارند.

 

معصومه میراج ظهر شنبه در گفت و گو با خبرنگاران به میزبانی سالن جلسات بهزیستی استان سمنان ضمن بیان اینکه یک هزار و ۷۰۰ نفر با اختلالات شنوایی تحت پوشش بهزیستی استان قرار دارند، ابراز داشت: در این راستا بهزیستی استان سمنان می‌کوشد تا با حداکثر توان خود مشکلات این توان خواهان را با خرید سمعک و غیره رفع کند.

 

وی ضمن بیان اینکه در این راستا طی سال جاری ۴۹۰ سمعک خریداری شده است، افزود: اولویت دریافت سمعک با دانش آموزان و دانشجویان خواهد بود.

 

معاون توانبخشی بهزیستی استان سمنان بابیان اینکه سمعک‌های خریداری شده به لحاظ کیفیت در رده بهترین‌های بازار است، ابراز داشت: متقاضیان می‌توانند برای دریافت سمعک به مراکز مثبت زندگی یا تأمین و توسعه شهرستان محل سکونت خود مراجعه کنند.

میراج ضمن بیان اینکه افراد فعال جامعه با اختلالات شنوایی نیز در ردیف اولویت دارها برای دریافت سمعک هستند، تصریح کرد: غیر از سمعک، شش هزار و ۲۰۰ حلقه باطری سمعک و ۶۰۰ واحد لوازم جانبی سمعک نیز تهیه و به توان خواهان داده خواهد شد.

وی بابیان اینکه این سمعک‌ها با حواله دولتی خریداری شدند، افزود: مبلغ چهار میلیارد ریال نیز برای کمک هزینه توان خواهان با اختلال شنوایی به حساب این گروه از افراد در استان سمنان واریز شده است.

منبع: مهر

اشتراک گذاری
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *