امروز دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳
رئیس اداره میراث فرهنگی شهرستان سمنان؛

آغاز اجرای الگوی آجری سردر مغازه‌های بازار سمنان

برای حفظ اصالت بنا، ایجاد زیبایی بصری و جلوگیری از انجام اقدامات سلیقه‌ای کسبه بازار سمنان، طی تفاهم‌نامه‌ای، الگوی آجری سر درب مغازه‌های بازار، توسط مشاور میراث فرهنگی طراحی و توسط مالکان در حال اجرا است.
کد خبر: 17469
زمان انتشار: ۲۱ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۷:۴۰ بعد از ظهر -
2920 بازدید

رئیس اداره میراث فرهنگی شهرستان سمنان؛

آغاز اجرای الگوی آجری سردر مغازه‌های بازار سمنان

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان سمنان از آغاز اجرای الگوی آجری بر سردر مغازه‌های بازار تاریخی سمنان خبر داد.

 

بهمن اخلاقی، رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان سمنان اظهار کرد: برای حفظ اصالت بنا، ایجاد زیبایی بصری و جلوگیری از انجام اقدامات سلیقه‌ای کسبه بازار سمنان، طی تفاهم‌نامه‌ای، الگوی آجری سر درب مغازه‌های بازار، توسط مشاور میراث فرهنگی طراحی و توسط مالکان در حال اجرا است.

 

وی افزود: در این طرح تأمین بخشی از مصالح و نظارت بر روند اجرای آن با اداره میراث فرهنگی شهرستان سمنان است و این اداره برای اجرای این طرح در دیگر واحدهای تجاری بازار به‌صورت مشارکتی اعلام آمادگی می‌کند.

 

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان سمنان گفت: عملیات سامان‌دهی تأسیسات سرمایشی بازار تاریخی سمنان در قالب المان‌های سنتی در بام بازار و انجام آجرفرش بام بازار سمنان به‌صورت مشارکتی نیز در دستور کار این اداره قرار دارد.

اخلاقی افزود: بازار بزرگ سمنان که اوایل دوره قاجار متناسب با اقلیم خاص منطقه کویری ساخته ‌شده است، درواقع معرف بخشی از هویت تاریخی و فرهنگی شهر سمنان است و در سال‌های اخیر بخش‌های مختلفی از این مجموعه که قلب تجاری شهر نیز به شمار می‌رود مرمت، سامان‌دهی و استحکام‌بخشی شده است.

منبع: فارس

اشتراک گذاری
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *