امروز دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳
معاون گردشگری و سرمایه‌گذاری اداره‌کل میراث‌فرهنگی استان سمنان؛

برگزاری ۵ جشنواره و ۵۰ ویژه‌برنامه گردشگری در استان

جشنواره های سیب اروانه، سنجد کلامو، انگور شاهرود، عشایر سنگسر و جشنواره سفر به کویر سمنان از جمله این برنامه ها است.
کد خبر: 17766
زمان انتشار: ۶ مهر ۱۴۰۲ - ۱۸:۲۱ بعد از ظهر -
187 بازدید

معاون گردشگری و سرمایه‌گذاری اداره‌کل میراث‌فرهنگی استان سمنان؛

برگزاری ۵ جشنواره و ۵۰ ویژه‌برنامه گردشگری در استان

معاون گردشگری و سرمایه‌گذاری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان از برگزاری بیش از ۵۰ عنوان برنامه برای گرامیداشت روز جهانی جهانگردی و هفته گردشگری در استان سمنان خبر داد و گفت: جشنواره های سیب اروانه، سنجد کلامو، انگور شاهرود، عشایر سنگسر و جشنواره سفر به کویر سمنان از جمله این برنامه ها است.

 

مهدی قاسم‌زاده ۵ مهرماه ۱۴۰۲ ضمن تبریک این هفته به فعالان گردشگری اظهار کرد: پنجم مهرماه آغاز هفته گردشگری و روز جهانی جهانگردی است و برگزاری بیش از ۵۰ برنامه شامل برگزاری دوره‌های آموزشی، برپایی نمایشگاه‌ها و جشنواره‌های گردشگری، نشست فعالان گردشگری با مسئولان و… برای گرامیداشت هفته گردشگری تا یازدهم مهرماه در تمامی شهرستان‌های استان سمنان در دستور کار قرار دارد.

 

وی افزود: بازدید رایگان از موزه‌های تحت پوشش اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان در روز چهارشنبه ۵ مهرماه هم‌زمان با شروع هفته گردشگری، اعمال ۱۵ درصد تخفیف در واحدهای اقامتی برگزیده در استان و اجرای تور بازدید باغ‌راه‌ها در شهرستان سمنان و شهمیرزاد (باغ گشت) از دیگر برنامه‌ها است.

 

قاسم‌زاده ادامه داد: اولین جلسه کمیته گردشگری سلامت در استان با حضور نمایندگان دستگاه‌های اجرایی و مراسم گرامیداشت هفته گردشگری و تقدیر از فعالان این حوزه با حضور مسئولان کشوری و استانی در هفته گردشگری برگزار می‌شود.

معاون گردشگری و سرمایه‌گذاری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان افزود: دیدار با نماینده ولی‌فقیه و امام‌جمعه سمنان، نشست مدیران و فعالان گردشگری با استاندار و برپایی میز خدمت در نقاط روستایی از دیگر برنامه‌های هفته گردشگری در استان سمنان است.

قاسم‌زاده گفت: جشنواره سیب در روستای اروانه شهرستان سرخه، جشنواره سفر به کویر سمنان در روستای دلازیان شهرستان سمنان، جشنواره عشایر ایل سنگسر در مهدی‌شهر و جشنواره سنجد در روستای کلامو در شهرستان شاهرود و جشنواره انگور در شاهرود از جمله برنامه‌های این هفته است که در نقاط مختلف استان برگزار خواهد شد.

منبع: ایسنا

اشتراک گذاری
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *