امروز جمعه ۴ اسفند ۱۴۰۲
مدیرکل ورزش و جوانان استان سمنان؛

استان سمنان دارای دو نماینده در بازی‌های آسیایی هانگژو چین

«دنیا آقایی» در رشته ووشو و «محمدرضا امینی» در رشته پاراتیراندازی که طی روزهای آینده به رقابت با رقیبان آسیایی خود می‌پردازند.
کد خبر: 17793
زمان انتشار: ۸ مهر ۱۴۰۲ - ۱۹:۴۱ بعد از ظهر -
1584 بازدید

مدیرکل ورزش و جوانان استان سمنان؛

استان سمنان دارای دو نماینده در بازی‌های آسیایی هانگژو چین

استان سمنان در بازی‌های آسیایی هانگژو چین که در حال برگزاری است، ۲ نماینده دارد. «دنیا آقایی» در رشته ووشو و «محمدرضا امینی» در رشته پاراتیراندازی که طی روزهای آینده به رقابت با رقیبان آسیایی خود می‌پردازند.

 

مدیرکل ورزش و جوانان استان سمنان ابراز کرد: «دنیا آقایی» از استان سمنان در رشته ووشو شاخه کوراش در رده سنی بزرگسال در بازی‌های آسیایی هانگژو ۲۰۲۳ چین روز دهم مهرماه به میدان می‌رود.

 

محمدتقی علوی اضافه کرد: پاداشی برای حضور «دنیا آقایی» از استان سمنان در رشته ووشو شاخه کوراش در رده سنی بزرگسال در بازی‌های آسیایی هانگژو ۲۰۲۳ چین نیز در نظر گرفته شده است که به ایشان تقدیم خواهد شد.

 

وی تاکید کرد: پاداش یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریالی برای «دنیا آقایی» از استان سمنان نماینده ایران در بازی‌های آسیایی هانگژو ۲۰۲۳ چین از سوی این اداره‌کل در صورت کسب مدال طلا درنظر گرفته شده است.

کسب مدال طلا مسابقات قهرمانی کشور از سال ۸۸ تا ۹۲، کسب مدال طلای مسابقات قهرمانی کشور سال ۹۵، کسب مدال برنز مسابقات قهرمانی آسیا نوجوانان در بیروت ۲۰۰۶، کسب مقام پنجم مسابقات آسیایی جوانان در چین ۲۰۰۷، کسب مدال طلای مسابقات قهرمانی کوراش آسیا در لبنان و تاجیکستان و کسب رنکینگ در فدراسیون جهانی، بخشی از افتخارات آقایی ورزشکار شاهرودی از استان سمنان است.

مدیرکل ورزش و جوانان استان سمنان ادامه داد: «محمدرضا امینی» در رشته پاراتیراندازی دیگر ورزشکار استان سمنان نماینده ایران در بازی‌های آسیایی هانگژو ۲۰۲۳ چین است.

وی تاکید کرد: درحال احاضر اعزام دومین نماینده استان سمنان در بازی‌های هاتگژو چین به تعویق افتاده و زمان دقیق از سوی فدراسیون برای اعزام اعلام می شود و امید می رود این نماینده برومند استان نیز به مانند گذشته حضور درخشانی در بازیهیا فرمرزی داشته باشد.

علوی با بیان اینکه استان سمنان با تمرکز و رویکرد دولت سیزدهم بر تقویت و توسعه ورزش، موفقیت‌های خوبی طی ۲ سال گذشته کسب کرد و تقویت ورزش قهرمانی همچنان با اهتمام ویژه در استان پیگیری می‌شود، یادآور شد: ۲۵ ورزشکار استان طی ۲ سال گذشته موفق به مدال‌آوری در عرصه‌های بین‌المللی ورزش شدند.

«محمدرضا امینی» تیرانداز دامغانی استان سمنان در رقابت‌های جام‌جهانی ۲۰۲۲ تیراندازی معلولان به میزبانی کره جنوبی در سه ماده R۳، P۴ و R۵ ، مدال نقره و برنز را از آن خود کرد.

کسب مدال نقره در مسابقات جام جهانی ۲۰۲۳ کره جنوبی، در رشته میکس تفنگ بادی ۱۰ متر جانبازان و معلولان از دیگر افتخاران امینی ورزشکار استان سمنان در عرصه بین‌المللی است، وی در عرصه‌های ملی نیز موفق به کسب مدال‌های رنگارنگ شد.

منبع: ایرنا

اشتراک گذاری
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *