امروز دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳
معاون ورزش بانوان اداره‌کل ورزش و جوانان استان سمنان؛

کسب مدال نقره مسابقات کوراش بازی‌های آسیایی چین توسط دنیا آقایی

«دنیا آقایی» ملی‌پوش شاهرودی کشورمان با کسب مدال نقره مسابقات کوراش بازی‌های آسیایی هانگژو ۲۰۲۳ چین، نخستین مدال‌آور ورزش استان سمنان در بازی‌های آسیایی لقب گرفت و در ورزش این خطه تاریخ‌ساز شد.
کد خبر: 17809
زمان انتشار: ۹ مهر ۱۴۰۲ - ۱۸:۰۱ بعد از ظهر -
362 بازدید

معاون ورزش بانوان اداره‌کل ورزش و جوانان استان سمنان؛

کسب مدال نقره مسابقات کوراش بازی‌های آسیایی چین توسط دنیا آقایی

معاون ورزش بانوان و برنامه‌ریزی اداره‌کل ورزش و جوانان استان سمنان گفت: «دنیا آقایی» ملی‌پوش شاهرودی کشورمان با کسب مدال نقره مسابقات کوراش بازی‌های آسیایی هانگژو ۲۰۲۳ چین، نخستین مدال‌آور ورزش استان سمنان در بازی‌های آسیایی لقب گرفت و در ورزش این خطه تاریخ‌ساز شد.

 

صدیقه خادمیان افزود: آقایی از استان سمنان به عنوان نماینده ایران در بازی‌های آسیایی هانگژو ۲۰۲۳ چین حضور یافت و در تاریخ ورزش استان سمنان افتخار آفرید.

 

وی تاکید کرد: پیش از «دنیا آقایی» هیچ ورزشکاری از استان سمنان موفق به کسب مدال در بازی‌های آسیایی نشده بود.

 

معاون بانوان اداره‌کل ورزش و جوانان استان سمنان خاطر نشان کرد: آقایی در فینال وزن منهای ۷۰ کیلوگرم کوراش بانوان بازی‌های آسیایی هانگژو با قبول شکست مقابل «دان یو» از چین که امسال قهرمان آسیا نیز شده بود، به مدال نقره بازی‌های آسیایی ۲۰۲۳ دست یافت و نخستین مدال‌آور زن تاریخ کوراش ایران نام گرفت و از این نظر نیز برای کشورمان تاریخ‌ساز شد.

وی ادامه داد: آقایی در فینال مسابقات از ناحیه پا دچار آسیب شد و بدون شک اگر دچار آسیب نمی‌شد مدال طلای بازی‌های آسیایی هانگژو در رشته کوراش از آن ایران و استان سمنان بود.

خادمیان افزود: آقایی پس از مسابقه فینال به دلیل آسیب از ناحیه پا با ویلچر به مرکز درمانی منتقل شد و امید می‌رود مشکل جدی نداشته باشد.

معاون ورزش بانوان و معاون برنامه‌ریزی اداره‌کل ورزش و جوانان استان سمنان با بیان اینکه آقایی در دور نخست مسابقات کوراش با قرعه استراحت روبه‌رو شده بود، اضافه کرد: این ملی‌پوش ارزنده در مرحله یک چهارم نهایی «ون ته سه او» از تایپه و در مرحله نیمه‌نهایی «کاخوراوا» از ازبکستان را شکست داده بود.

منبع: ایرنا

اشتراک گذاری
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *