امروز جمعه ۴ اسفند ۱۴۰۲
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان سمنان؛

زیست حدود ۶۰ درصد از گونه‌های پستانداران کشور در مناطق حفاظت شده این استان!

یک‌ششم مساحت تحت مدیریت حفاظت محیط زیست کشور مربوط به این استان است.
کد خبر: 18986
زمان انتشار: ۹ آذر ۱۴۰۲ - ۱۹:۰۴ بعد از ظهر -
80 بازدید

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان سمنان؛

زیست حدود ۶۰ درصد از گونه‌های پستانداران کشور در مناطق حفاظت شده این استان!

مدیرکل حفاظت محیط زیست سمنان با اشاره به تنوع زیستی و پهنه وسیع مناطق تحت مدیریت این اداره کل گفت: یک‌ششم مساحت تحت مدیریت حفاظت محیط زیست کشور مربوط به این استان است.

 

بهرامعلی ظاهری مدیرکل محیط زیست استان سمنان افزود: حدود ۶۰ درصد از گونه‌های پستانداران کشور در مناطق حفاظت شده این استان زیست می‌کنند.

 

وی با بیان اینکه بزرگترین پارک ملی خشکی ایران در استان سمنان به نام پارک ملی کویر قرار دارد، ادامه داد: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی گونه انقراضی در استان وجود نداشته است و گونه یوزپلنگ در خطر انقراض است، اما با تلاش‌ها شاهد جمعیت پویای این گونه در طبیعت استان هستیم.

 

ظاهری اضافه کرد: زیست گربه‌سانان، زیست گورخر ایرانی به عنوان تنها تک سم علف خوار ایرانی، پرنده اندمیک(انحصارا بومی) زاغ بور از جمله تنوع زیستی در استان سمنان هستند.

وی با اشاره به وسعت و تنوع زیستی در مناطق تحت مدیریت حفاظت محیط زیست استان سمنان، تاکید کرد: محیط‌بانان با تمام توان با وجود کمبود نیروی انسانی خدمت‌رسانی می‌کنند و در اولین کنگره خانواده شهدا و محیط زیست در هفته بسیج که در خوزستان برگزار شد، سه خانواده شهید و سه جان‌نثار در کنگره ملی بزرگداشت شهدا و ایثارگران محیط زیست از این استان تجلیل شدند.

ظاهری با بیان اینکه ۶۰ خانواده ایثارگر، ۲۳ فرزند شهید در محیط بانی اداره‌کل حفاظت محیط زیست استان سمنان مشغول به فعالیت هستند، گفت: ۴۰ درصد از نیروی انسانی شاغل در اداره‌کل حفاظت محیط‌زیست استان را خانواده شهدا و ایثارگران تشکیل می‌دهند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان سمنان تصریح کرد: استخدام سه نیروی انسانی از خانواده شهدا و تبدیل وضعیت چهار نفر از نیروی انسانی اداره‌کل حفاظت محیط زیست استان سمنان از دیگر اقدامات در تکریم خانواده شهدا و ایثارگران است‌.

منبع: ایرنا

اشتراک گذاری
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *