امروز جمعه ۴ اسفند ۱۴۰۲
استاندار سمنان؛

کاهش ۳۸ درصدی تصادفات در استان سمنان نسبت به سال گذشته!!

یکی از دغدغه‌های مهم مسئولان استان در حوزه تصادفات است که خوشبختانه با اقدامات انجام شده ، این موضوع نسبت به سال گذشته ۳۸ درصد کاهش یافته که همین امر موجب ارجاع کمتر مردم به بیمارستان‌ها و رضایت کادر درمان شده است.
کد خبر: 18980
زمان انتشار: ۹ آذر ۱۴۰۲ - ۱۸:۴۹ بعد از ظهر -
71 بازدید

استاندار سمنان؛

کاهش ۳۸ درصدی تصادفات در استان سمنان نسبت به سال گذشته!!

استاندار سمنان از کاهش ۳۸ درصدی تصادفات در این استان خبر داد.

 

سیدمحمد رضا هاشمی، استاندار سمنان، در دومین جلسه شورای اجتماعی استان که در سالن جلسات مدیریت بحران استانداری برگزار شد، اظهار کرد: یکی از دغدغه‌های مهم مسئولان استان در حوزه تصادفات است که خوشبختانه با اقدامات انجام شده ، این موضوع نسبت به سال گذشته ۳۸ درصد کاهش یافته که همین امر موجب ارجاع کمتر مردم به بیمارستان‌ها و رضایت کادر درمان شده است.

 

وی با بیان اینکه تخت‌های بیمارستانی استان بر اساس سرانه اعلام‌ شده کشور کافی است، گفت: با توجه به تردد مسافران و زائران از جاده‌های استان در طول سال، تلاش شده است امکانات بهداشتی و تخت‌های بیمارستانی افزایش یابد تا در این حوزه نیز بتوان رضایت مردم و زائران را جلب کرد.

 

استاندار سمنان به برنامه‌های دولت در حوزه سلامت اشاره و اضافه کرد: دولت سیزدهم تاکید بر گسترش طرح پزشک خانواده دارد و تلاش می‌کند زیر ساخت‌های آن مانند تامین اعتبارات و نیروی انسانی را فراهم سازد.

این مقام ارشد اجرایی خاطرنشان کرد: طرح پزشک خانواده که از سال‌ها پیش آغاز شده، در این دولت رو به گسترش است

هاشمی افزود: از بسیج سازندگی و گروه‌های جهادی می‌توان در حوزه پزشک خانواده در جهت افزایش رضایت اجتماعی مردم استفاده کرد.

هاشمی در پایان ضمن اعلام اینکه شهرداری‌ها و مراکز بهداشتی و پزشکی بیشترین مراجعات را در جامعه دارند، افزود: لازم است کارکنان این دو نهاد مهم در کنار سایر نهادها با برخورد مناسب و خوشروئی در کنار انجام امور محوله، باعث جلب رضایت مردم و مراجعه کنندگان شوند.

استاندار سمنان همچنین در ستاد حمایت از خانواده و جوانی جمعیت استان گفت: جوانی جمعیت یکی از دغدغه های جدی مقام معظم رهبری، نظام و ریاست جمهوری است و در این حوزه قانون جامع و کامل وجود دارد که باید اقدامات در راستای اجرای مطلوب آن در دستور کار قرار گیرد.

هاشمی تاکید کرد: اطلاع رسانی و تبیین در حوزه ضرورت و لزوم فرزندآوری و اقدام در راستای جوانی جمعیت با استفاده از تمامی تریبون‌های ائمه جمعه و جماعات و فضاها و شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌ای انجام شود.

وی اضافه کرد: باید از ظرفیت‌های موجود در حوزه ادارات کل دستگاه‌های اجرایی و خدماتی استان برای تسهیل در امر ازدواج جوانان به بهترین نحو ممکن باید استفاده شود.

منبع: ایسنا

اشتراک گذاری
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *